Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa ciepła na żywo, podgląd , wizualizacja

22 Gru 2012 18:40 7773 24
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich , ogrzewam dom pompą ciepła , zbudowałem dla niej wizualizacje na www.pompaciepla-24.pl , od osób które tam trafiają dostaje pytanie dlaczego tak trudno na nią trafić bo nigdzie w internecie nie jest rozreklamowana .
    Powód jest bardzo prosty , wizualizacja nie powstała dla celów zarobkowych ,
    dlatego postanowiłem tu założyć osobny temat o tej pompie , bo w dziale elektrody --pompy ciepła pochwaliłem się ze strona istnieje ale może nie każdy na tamten temat zagląda .
    W internecie można tez znaleźć wizualizacje firmową vismana
    Jest tez podgląd na prace pompy Kolegi który co prawda w inny sposób ale tez na zywo ,,pokazuje ,, jak działa pompa ciepła pompaciepla24.com
    Myślę ze temat nie będzie potraktowany jako reklama , a tylko pomoże osobom myślącym o zainstalowaniu tego typu ogrzewania w podjęciu decyzji na tak lub nie. Pompa ciepła na żywo, podgląd , wizualizacja
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Ciekawi mnie jak uzyskałeś tak wysoki COP (około 4,50) i czy jest on stały.
    Jak zachowuje się wymiennik gruntowy w lutym. Pobierając ciepło z ziemi wychładzasz ją i raczej nie da się utrzymać jednakowej sprawności wymiennika gruntowego w ciągu roku skoro jest cały czas schładzany.
  • Poziom 13  
    Czym blizej wiosny tym glikol z ,,ziemi,, bedzie zimniejszy i COP mniejszy , teraz byłem przy pompie i COPa mam 3.97
    Po zimie przychodzi lato i w tym czasie wystudzona ziemia sie nagrzeje do pierwotnej temperatury i tak w kółko , na tej zasadzie to działa
  • Poziom 36  
    Jak głęboko masz zakopany dolny wymiennik ciepła i na jakiej powierzchni ?
  • Poziom 13  
    mam zrobione 20 odwiertów po 12 m każdy , połączone tak by w kazdej pętli było 150 mb rury
  • Poziom 13  
    Dostałem kilka pytań ,,co to sie dzieje że chwile przed wyłączeniem sie pompy tak nagle wzrastają temperatury ,,
    Dlatego odpowiem tu :
    --w chwili gdy czujnik temp wyłącza PC bo w układzie c,o została osiągnieta zadana temp, pompa jeszcze działa przez chwile by w zbiorniku- buforze dogrzać wode dla celów c.w.u.
    dlatego na wykresach przez chwile widać taki ,,pik,,
  • Poziom 13  
    Dziś sie przekonałem jak wazne jest uzycie dobrych jakościowo materiałów.
    O godzinie 7.20 PC miała zadane ,,stop,,
    Pompy obiegowe przestały pracować a sprężarka nie .
    okazało sie że przypiekły sie styki stycznika , mimo ze pres LP zadziałał , czujnik przepływu zadziałał , czujnik który mam za TZR zadziałał to spreżarka pracowała nadal do 9.25
    Gdy zobaczyłem PC cała instalacja freonowa była ,,biała,, a parownik zamarzł
    Na szczeście sie nie rozszczelnił i po wymianie stycznika działą wszystko ok.
    W poniedziałek kupuje dodatkowy stycznik i bedą dwa szeregowo zamontowane .
    www.pompaciepla-24.pl
  • Poziom 13  
    Za ,,namową,, niektórych z Was przerobiłem wczoraj swoją instalację c.o.
    Teraz wyjście z PC zasila albo bufor dla celów c.w.u , albo bezpośrednio c.o , tak jak to jest w Waszych fabrycznych urządzeniach.
    Nie mam teraz takich spadków temp.c.w.u w momencie startu pracy PC.
    http://www.pompaciepla-24.pl
  • Poziom 13  
    Sezon grzewczy sie juz definytywnie zakończył

Ogrzewanie domu kosztowało mnie o połowe mniej niz w przypadku gazu którym grzałem rok wczesniej .

Przy okazji wykonałem pasywną klimatyzacje która juz teraz w te goroce dni sie przydaje .

P.S WIELKIE podziekowania dla KOLEGÓW z tutejszego forum Elektrody ze ,,zarazili,, mnie własnoręcznymi wykonanymi pompami ciepła .

www.pompaciepla-24.pl
  • Poziom 13  
    Niestety kolejna zima chyba ,,stoi,, w progu :cry:
    Dopiero dzis moja PC ma automatyke która jako priorytet grzeje ciepłą wode, wczesniej była to trochę partyzantka.
    Teraz widac jak wykresy są ,,poszarpane,, z powodu przechodzenia w trakcie grzania c,o. na grzanie cwu
  • Poziom 24  
    Przepływ DZ praktycznie idealny, przepływ GZ prawie 2x za mały (trochę szkodzi)
  • Poziom 24  
    A jaką masz ? może coś zapodam ?
  • Poziom 13  
    Pompa Gz to leszno 25/60
    ale w moim przypadku skraplacz jest wykonany jako rura w rurze
    i stąd chyba wieksze opory i pompa nie jest w stanie uzyskać znamionowej wydajności na 3 biegu
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    No to są schody cenowe przed Tobą w gorę niestety. Halm ma jakieś chyba HUPA25/7, Wilo ma Pico 25/1-8 "elektroniczna" ale to już prawie 900 PLN (ale tylko 70W mocy), dawniej to bym poradził dwie szeregowo ? Osobiście preferuję te dwie firmy (Halm jest w umiarkowanej cenie i jakości do przyjęcia, wilo to zwykle górna półka i cena). Sprostowania wymaga pojęcie "wydajność" , to nie tak; ta pompa pracuje na swojej charakterystyce, ot cała sprawa. Chyba że chodziło Tobie o "wydatek", no ale on pewnie jest "znamionowy" , czyli wynika z ch-ki pompy. Oczywiście producenci podają wydatek i podnoszenie "po swojemu tzn.: wydatek dla "zerowego oporu", a podnoszenie dla praktycznie zerowego wydatku. No i punkt pracy pompy jest gdzieś pomiędzy, a maksymalna sprawność zwykle w pobliżu środka ch-ki (w przedziale między 1/2 wydatku, a 1/2 podnoszenia - to jest część krzywej bo ch-ka jest zwykle "wypukła"
  • Poziom 13  
    Wykonałem pomiary przepływu GZ i wyszło ...

przez pompe ciepła 14dm3
    z pominieciem PC 18dm3
    a na krótko , z pomieięciem odcinków pomiedzy PC a inst c.o 23dm3.

Wniosek , musze przerobic odcinek PC a inst c.o, bo tu mam straty zbyt duże
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich .
    Pytanie do Anwist
    Czy mógłbym Cie odwiedzić i zobaczy jak pompa ciepla dział na zywo .??
    Jestem z Krakowa , a w opisie masz że jesteś gdzieś niedaleko.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Padł mi komputer od wizualizacji , mysle ze za kilka dni sytuacja wróci do normy
  • Poziom 13  
    ufff , w końcu wizualizacja wróciła do,, zywych,,
  • Poziom 16  
    Witam
    Coś się dzieje z serwerkiem bo nie można zerknac na pompe
  • Poziom 13  
    206cc napisał:
    Witam
    Coś się dzieje z serwerkiem bo nie można zerknac na pompe

Przepraszam ze tak długo wyswietlane tam dane nie były odświeżane ale padł serwerek i musiłem postawic wszystko od nowa

www.pompaciepla-24.pl
  • Poziom 13  
    I chyba kolejny zezona grzewczy przyszedł na dobre :|