Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór szkoły średniej, droga kształcenia informatyka.

kafera97 22 Dec 2012 21:19 3480 18
    kafera97
    Level 11  
    Witam, jestem teraz w 3 klasie gimnazjum. i zastanawiam się nad szkołą średnią. Chciałbym kształcić się w kierunku informatycznym, znam trochę C++, minimalnie jave, pisałem kiedyś skrypty w Pawn. Zastanawiam się nad LO profil Mat-Inf lub Technikum Informatyczne. Robię również równolegle średnią muzyczną i skończyłbym ją w 2 klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Chciałbym mieć papier z muzycznej (przyda się kiedyś) oraz kształcić się jako informatyk. Z matmy mam 4, z fizyki też 4, z infy 6 (jak na dzień dzisiejszy). I oto moje pytanie, co lepiej wybrać jak dla mnie? LO czy TI?

Z góry dziękuję.
    drummer-landsberg
    Level 2  
    Myślę że TI, ja jestem w technikum elektrycznym pierwszy rok, a jak wiadomo w technikum masz kawałek studiów i ogólniak w jednym, jest więcej nauki, ale masz zawód i możliwość wybrania na studiach innego. a co w muzycznej trenujesz?
    kafera97
    Level 11  
    Na akordeonie gram, jestem teraz w 4 kl. średniej.
    StanislawK
    Level 14  
    Technikum informatyczne to pomyłka, przynajmniej w większości znanych mi przypadków.
    A na studiach znam dziewczyny co nauczyły się programować w 1 semestr.
    Liceum ogólnokształcące to też zależy od poziomu matematyki i fizyki (by zdać tylko maturę), + LO to jest krótszy o rok tok kształcenia.
    drummer-landsberg
    Level 2  
    mhm.akordeon też git :D
    widzisz, wybór należy do Ciebie :D
    User removed account
    User removed account  
    kafera97
    Level 11  
    Dziękuje za wyczerującą wypowiedź. Poprzeglądam jeszcze raz te licea i przemyślę to wnikliwie.
    User removed account
    User removed account  
    StanislawK
    Level 14  
    gajerz wrote:
    StanislawK wrote:
    A na studiach znam dziewczyny co nauczyły się programować w 1 semestr.
    Nauczyły się programować? Jeszcze nie widziałem programisty po pół roku nauki programowania. ...

Bardziej miałem tu na myśli, że na pierwszym wykładzie oczy miały jak 5 złotówki ( w zoomie x2 ), a na ostatnim kolokwium z ćwiczeń zaliczyły na 3,5-4,5. A biorąc pod uwagę bardzo ubogie godzinny wykładowe jakie uczelnie wyższe obecnie oferują.
    Stricte programowania W/C/L w przeciągu 7 semestrów będę mieć 300 h wliczając w to mikro kontrolery.

A o matematyce to już nie będę mówił, 5 razy za mało, większość materiału wykładowcy muszą wywalić by przekazać nam materiał niezbędny do podpisywania się inżynier.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    StanislawK
    Level 14  
    ruido wrote:
    W każdej dziedzinie można zarobić. Akurat w sieciach liczą się certyfikaty CISCO, może nie te podstawowe, ale wyższe poziomy już się liczą na rynku, bo żeby je zdać też trzeba mieć sporą wiedzę. Czasem ludzie inwestują w sprzęt i robią sobie własne laboratorium sieciowe w domu przygotowując się do tych egzaminów (jakieś switche, routery, laptopy, najczęściej jakiś używany sprzęt CISCO). Przynajmniej tak słyszałem, że wyższe poziomy wymagają już jakiegoś doświadczenia w branży, w sensie wiedzy.
    Wyższe certyfikaty się zazwyczaj robi w trakcie pracy, i po zdobyciu doświadczenia. Laboratoria się zazwyczaj kupuje już pod najwyższy certyfikat z danej gałęzi, najczęściej z Anglii(eBay, ale w Anglii dużo tego jest) używki bo tanie i w dobrym stanie.

Jak chcesz się dowiedzieć więcej o tym to ccie.pl, certyfikaty są strasznie drogie a przy obecnej ilości osób z certyfikatami co cudem! zdali, szansa na pracę się zmniejsza chyba, że jak to gajerz napisał znają się na czymś więcej.
    kafera97
    Level 11  
    Okej, narazie dziękuje, jak coś to będę pisał, a i Wesołych Świąt! :)
    kaju0019
    Level 9  
    Ja polecam Ci technikum gdyż sam do takowego uczęszczam (klasa 1) i niech się nie wypowiadają ci którzy myślą starą podstawą programową... Dawniej w 1 klasie był Excel i inne "pierdółki" a teraz... na drugiej lekcji wgląd do komputera (hardware) i dużo spraw programistycznych. Jak chcesz to mogę podać pare podręczników do przedmiotów zawodowych.
    No i do tego dochodzi zawód i lepsze ukierunkowanie na studiach (tak mi kuzyni mówią :D )
    kafera97
    Level 11  
    Ok, możesz podać :) Przydadzą się. W tygodniu pójdę do dyrektorki z muzycznej i zapytam się jak z technikum, bo wszyscy chodzą do LO, zapytam czy nie ma nic przeciwko temu.