Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV Technisat CE-T DVB-T

22 Gru 2012 21:30 4389 11
  • Poziom 11  
    zakupiłem tuner Tuner TV Technisat CE-T DVB-T podłączyłem od razu paliła się kontrolka zielona ,wyłączyłem , włączyłem ponownie i w telewizorze ciemno brak obrazu teraz nie można go wyłączyć pilotem . Nie przekazuje żadnego obrazu na tv żeby go np zresetowąć albo przywrócić ustawienia fabryczne.Czyżby kabel euro był uszkodzony i mógł uszkodzić tuner,podłączyłem przez hdmi i też nic.
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    mihal2002 napisał:
    Masz gwarancję , wiec oddaj.

tylko problem w tym że przywioze drugi i będzie to samo i co wtedy?
    A w sklepie działał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  

Rzadkość, aby dekoder uszkodził się tak od razu po testach, choć wszystko jest możliwe.

Wyłącz dekoder z sieci, odłącz antenę, podłącz jeszcze raz kabel SCART odwracając go (a najlepiej sprawdź na innym urządzeniu, DVD, magnetowidzie, nagrywarce, etc)., włącz dekoder do sieci - jeśli nie zgłosi się na TV, trzeba go jeszcze wypróbować na innym telewizorze.

A jeśli nie będzie reagował na pilota, znaczy się, że się faktycznie uszkodził.
  • Poziom 11  
    mihal2002 napisał:
    egon1 napisał:
    A w sklepie działał

To podepnij tak aby i u ciebie działał.
    egon1 napisał:
    tylko problem w tym że przywioze drugi i będzie to samo i co wtedy?

To się ponownie wymienia.

tylko moje pytanie czy kabel może uszkodzić dekoder bo jak się okaże że znowu padnie to co powiem następnym razem?
  • Poziom 39  
    egon1 napisał:

tylko moje pytanie czy kabel może uszkodzić dekoder bo jak się okaże że znowu padnie to co powiem następnym razem?
    Ja osobiście ani nie spotkałem się z taką sytuacją, ani o takiej nie słyszałem. Pamiętaj, że gniazda w sprzęcie mają zabezpieczenia na takie okoliczności.
  • Poziom 11  
    _cheetah_ napisał:
    egon1 napisał:

Ja osobiście ani nie spotkałem się z taką sytuacją, ani o takiej nie słyszałem. Pamiętaj, że gniazda w sprzęcie mają zabezpieczenia na takie okoliczności.

to co by mogło zawiesić albo jak to nazwać skoro pali się cały czas kontrolka zielona a pilotem nie można go wyłączyć , a obrazy nie przekazuje.powinien chociaż menu pokazać nawet bez anteny, może jest jakiś sposób żeby go odwiesić,albo pobudzić jakoś
  • Poziom 39  

No, ale jak się pali zielona kontrolka, to oznacza to, że dekoder jest już włączony.

A w ogóle to on ci od początkiu się tak zachowuje, czy u ciebie w domu działał?

Jeśli odłączyłeś wszystkie kable z tyłu (antenowy, hdmi) a został tylko SCART i nie ma obrazu, to by oznaczało, że coś jest nie tak z dekoderem lub TV.

Sprawdź na innym telewizorze i sprawdź, czy pilot działa, np. kamerą w komórce.
  • Poziom 11  
    _cheetah_ napisał:

No, ale jak się pali zielona kontrolka, to oznacza to, że dekoder jest już włączony.

A w ogóle to on ci od początkiu się tak zachowuje, czy u ciebie w domu działał?

Jeśli odłączyłeś wszystkie kable z tyłu (antenowy, hdmi) a został tylko SCART i nie ma obrazu, to by oznaczało, że coś jest nie tak z dekoderem lub TV.

Sprawdź na innym telewizorze i sprawdź, czy pilot działa, np. kamerą w komórce.

pilot działa,dekoder w sklepie też działał , myśle że u mnie coś go powaliło,tylko co?
  • Poziom 17  
    Buahaha nie wytrzymam z doboru slownictwa. Wiec sprawa wygląda tak że mojego też powaliło nie jest zbyt duży więc łatwo. Nieważne chodzi o to że da siẹ włączyć i program nie stoi w miejscu jednak zamienily sie na pilocie guziki i nie wiem czy nowy pilot pomoze. Jedynka nie dziala a zamiast dwójki jest trójka czerwony guzik nie dziala. Co zrobic?
  • Poziom 11  
    wymieniłem tuner na inny model i chodzi do dzisiaj