Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Manta - montaż kabla HDMI

22 Gru 2012 22:50 2412 2
  • Poziom 2  
    Witajcie z góry mówię, że jestem nowy i nie jestem pewien czy odpowiedni dział. Mam pewien problem otóż niefortunnie uszkodziłem ekran w tablecie MANTA. Nie działa dotyk (prawie w ogóle) oraz na ekranie jest wielka czarna plama. Znajomy który pracuje w serwisie powiedział, że naprawa będzie kosztowała prawie tyle co sam tablet. No i postanowiłem go rozebrać i zauważyłem 19 pinów z boku prawdopodobnie do HDMI. Rozebrałem stary kabel HDMI i te 19 przewodów chciałbym przylutować do urządzenia i tu jest problem otóż to jest takie małe, że praktycznie niemożliwe. Mam teraz do was pytanie jakim sposobem to wykonać dodam, że wiem gdzie jakie kabelki ponieważ jedną stronę kabla rozebrałem i wiem jaki kolor jaki kabel a w tablecie jest numeracja. Proszę pomóżcie tablet nie nadaje się do użytku a tak podłącze klawiaturę na USB i do TV przez HDMI i będzie dobrze wiem, że to już nie tablet :D ale na coś zawszę się przyda.
  • RenexRenex
  • Poziom 35  
    maciejesiu2000 napisał:
    chciałbym przylutować do urządzenia i tu jest problem otóż to jest takie małe, że praktycznie niemożliwe. Mam teraz do was pytanie jakim sposobem to wykonać

Są stacje lutownicze do precyzyjnego lutowania, ale cena zakupu takowego urządzenia przekracza parokrotnie cenę tableta.
  • Poziom 2  
    No cóż dziękuję za odpowiedź.