Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Led Cube 8x8x8 @Atmega16

Dawid523 10 Mar 2015 16:06 57813 100
    Espablo
    Poziom 14  
    No i znowu nie podałeś konkretnego przykładu. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie (ze zrozumieniem) to co napisałem.
    Skoro jest zaprogramowany - to nie potrzebuję programatora?
    Jeśli chcę swoje animacje to jednak chyba potrzebuję kodu i programatora.
    Wydaj mi się, że nie czytasz nawet swoich postów bo sam sobie zaprzeczasz.
  • PCBway
    KKonradev2
    Poziom 15  
    Super kostka :) tylko pamięci małe :D Mam zagwostkę. Rozwiejcie moje wątpliwości. Rozumiem, że ustawiając taką kombinację: 1 0 0 0 0 0 0 1 na każdym z 8 74HC574 a następnie ściągając całe jedno piętro do masy zapali mi się rządek ledów po bokach kostki, na tym jednym piętrze. Ale gdybym chciał taki sam rządek uzyskać na dwóch piętrach naraz musiałbym szybko przełączać 1 piętro i 2 piętro ? Ostatnie pytanie, 74HC574 posiada 70mA prądu wyjściowego ze wszystkich pinów jednocześnie? Czyli nie da się wysterować tak : 1 1 1 1 1 1 1 1 bo ulegnie on spaleniu ?
  • PCBway
    Espablo
    Poziom 14  
    74HC574 odpowiedzialny jest za sterowanie "ściankami", czyli jest dokładnie tak jak piszesz.
    Oglądałeś może całą sekwencję animacji? Jest tam kilka, które zapalają całą kostkę lub każdą ściankę po kolei. Jeśli jest to chwilowe zapalenie, to jak najbardziej można tak wysterować. Odradzam natomiast robienie z tej kostki lampki nocnej ;-)
    KKonradev2
    Poziom 15  
    Ok. Tutaj akurat w tym projekcie zapalasz jedna diode niebieską poprzez 74HC574, które daje w przyblizeżeniu 5V. Na jedną diode starczy. Problem robi się jeśli chcę zapalić 2 takie diody połączone szeregowo. Wtedy napięcie wyjściowe jest niestety zbyt małe, a właśnie połączenie szeregowe 2 diod mam w projekcie. Czy może napiecia z wyjść 74HC574 podać na UDN2987 i z niego zasilać LEDY ? I nie przekraczałbym prądu maksymalnego 74HC574. Druga sprawa, kiedy i w jakiej sytuacji W TYM PROJEKCIE korzysta sie z trybu wysokiej impedancji układu 74HC574 ? Pozdrawiam.
    mirekkon
    Poziom 8  
    Witam

Espablo mógłbyś udostępnić swoją wersję płytki podzielonej na dwie?? Jakoś bardziej mi podchodzi taki stojący klocek ...

z góry dzięki

pozdrawiam
    darmox54
    Poziom 9  
    Witam Mam pytanie czy ma może ktoś program przerobiony pod atmege16 albo może ktoś przerobić z gory dziękuję
    Freddy
    Poziom 43  
    darmox54 napisał:
    Witam Mam pytanie czy ma może ktoś program przerobiony pod atmege16 albo może ktoś przerobić z gory dziękuję
    Kolego, naucz się czytać ze zrozumieniem, to bardzo cenna zaleta. Przeczytaj jeszcze raz tytuł, ten układ jest do ATMega16.
    ula.63
    Poziom 9  
    Dlaczego nie mogę zobaczyć tego w akcji? Flm się uruchamia, przesuwa się pasek postępu i zegar a na ekranie ten sam obraz co na początku. Wszyscy piszą że ładne a ja nie widzę? :cry:
    dawid1234567
    Poziom 10  
    Witam czy maja koledzy oryginalne pliki hex i eep? Próbowałem dzisiaj pobrać z źródła ale nie mogę wyskakuje błąd. Czy procek to 16 czy 32? W tytule jest 16 a w spisie 32? Czy ustawienia fusebitów to low FF a high D9. Dzięki z góry za udzielenie informacji.