Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford RDS 4000 - na wyświetlaczu pojawia się phone

23 Gru 2012 10:34 3420 4
  • Poziom 2  
    Witam na wyświetlaczu pojawia się phone,nie działa żaden klawisz,odtwarzacz również nie działa.Odłączyłem akumulator,ściągnąłem panel i nic...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 38  
    Kolego coś więcej napisz, rocznik, auto, jak to sie stało itp. Wygląda na to , że radio widzi podłączony, aktywny telefon i się wycisza. Pozostaje pytanie dlaczego go widzi i dlaczego nie reaguje na klawisze. Stało się to podczas eksploatacji, czy po prostu założyłeś to radio i tak ma od początku? Wtedy możesz mieć coś nakombinowane w instalacji.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Witam,radio jest oryginalne,rocznik 1999 ford focus.Komunikat pojawia się sam,nie używam zestawu głośnomówiącego, po jakimś czasie znika. Auto mam od pięciu lat, a zaczęło tak się dziać od jakiś dwóch miesięcy.
  • Poziom 16  
    Jeśli aktualne - sprawdź po ścieżkach wyciszanie telefonem - od pinu 11 złącza przyłączeniowego (zgodnie z rozpiską na stronce studio24) do tranzystora realizującego funkcję PHONE. Wczoraj miałem to samo w 6000RDS - powodem był brud na druku przy tym dużym dławiku od zasilania co powodowało wprowadzenie fałszywej rezystancji między ścieżką a masą powodując załączenie tranzystora o którym mowa. Usunięcie brudu i dodatkowo potraktowanie tego miejsca skalpelem rozwiązało problem.
  • Poziom 2  
    Wystarczy kupić zmywacz do hamulców, wypiera wodę i zanieczyszczenia.
    Mi pomogło. :D