Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V471 - Jak podłączyć amplituner do karty muzycznej PC

yamadas 23 Gru 2012 11:10 1140 3
  • #1 23 Gru 2012 11:10
    yamadas
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników :) Posiadam amp Yamaha RX-V471 oraz zestaw 5.1 z Jamo i chciałbym podłączyć ten zestaw pod stacjonarny pc.Karte muzyczną mam zintegrowaną na płycie głownej RealtekŸ ALC892.Czy potrzebuję inną kartę muzyczną aby wszystko poprawnie brzmiało ? Chodzi mi o dekodowanie dzwięku 3D 5.1 z filmów i gier z PC.
    Czy kabel HDMI jest dobrym połączeniem z amp czy lepiej innym rozwiązaniem ?
    Z góry dziękuję za każdą sugestie i podpowiedź.Pozdrawiam i Wesołych życzę ;-)

0 3
  • #2 23 Gru 2012 11:26
    Lubię placki
    Poziom 11  

Jeśli nie masz wyjścia coaxialnego ani spdif optycznego, to jest to jedyne rozwiązanie bez kupowania dodatkowej karty - co zresztą w tym przypadku (jeśli uda się połączyć przez HDMI) nie ma najmniejszego sensu.

0
  • #3 23 Gru 2012 12:18
    yamadas
    Poziom 2  

Takie są dane tej zintegrowanej karty

RealtekŸ ALC892 8-kanałowe Kodek High Definition Audio
    - Obsługa : wykrywanie wtyczki, wiele strumieni, zmianę przeznaczenia gniazda na panelu przednim
    Opcje audio :
    - Wyjście optyczne S/PDIF na panelu tylnym

Miałem jakiś czas temu netbooka z wyjściem HDMI z grafiki i poprzez to HDMI do amp bez problemu sygnał był przetwarzany.Zastanawiam się czy w stacjonarnym pc poprzez hdmi z karty grafiki (GTX 650) będzie to możliwe hmm..

0
  • #4 23 Gru 2012 12:22
    Lubię placki
    Poziom 11  

Skoro masz spdif, to kupuj światłowód i gotowe, nie ma co kombinować. Ja też nie wiem, bo nigdy nie konfigurowałem HDMI, za to sporo się namęczyłem z podłączeniem sygnału 5.1 z laptopa do amplitunera - w końcu zrobiłem to analogowo, bo cyfrowe połączenie było zawodne i obciążało zanadto procesor.

0