Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bariera podczerwieni (?) + licznik wejść/wyjść.

23 Gru 2012 17:19 2181 6
  • Poziom 8  
    Projektuję instalację elektryczną w laboratorium wysokich napięć. Każde stanowisko laboratoryjne to osobna, zamykana celka. Do tej pory zamknięcie celki i włożenie wtyczki(przy drzwiczkach) do gniazdka (obok drzwiczek) zamykało obwód niskiego napięcia i pozwalało dopiero na załączenie stanowiska. Teraz chciałbym to zrobić bardziej profesjonalnie. Myślałem o czymś w rodzaju bariery podczerwieni w drzwiach, liczniku wejść/wyjść i przekaźniku. Moje informacje na ten temat są niestety okrojone. Szukałem na forum, ale znalazłem tylko w dziale DIY, a mi chodzi raczej o rozwiązanie komercyjne, dające się kupić. Czy taki układ jest może w sprzedaży (bez przekaźnika oczywiście)?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 14  
    Jak miałby ten układ pracować.
    Tzn. jaki jest cel działania licznika?
    Odnośnie bariery to polecam bariery listowe np. SATEL-a. Jest ich spory wybór na rynku.
    Ale... mam osobiście poważne obawy czy taka bariera wytrzyma w pobliżu tak silnego pola elektromagnetycznego jakie powstaje podczas wyładowania.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 8  
    Chodzi o to żeby licznik naliczał czy osoba lub osoby weszły czy wyszły. Wiadomo, że czasem do celki wchodza dwie osoby. Chcę żeby stanowisko dało się załączyć tylko wtedy kiedy w celce nikogo nie ma.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    To niestety nie z pomocą bariery do systemu alarmowego. Z uwagi na sposób funkcjonowania, bariera po naruszeniu wyzwala przekaźnik na 2sek. W przypadku tego stanowiska nie będzie wiadomo ile w rzeczywistości osób weszło/wyszło...
    Polecam poszukać czujników optycznych do automatyki przemysłowej. Tam zawsze czas wyzwolenie wyjścia przekaźnika lub wyjścia typu OC (bardziej popularne) odpowiada czasowi wykrycia obiektu.
    Polecam wizytę na stronie Link
    Oferują też liczniki.

WESOŁYCH ŚWIĄT :)
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc. A czy dałbyś radę doradzić coś konkretnego?
    Wzajemnie, Wesołych Świąt:)
  • Poziom 8  
    Tu chodzi raczej o to żeby napięcie nie pojawiło się kiedy ktoś jest w środku, a nie o to żeby urządzenie nie wpuściło do środka. Tylko tego się dopatrzyłem w linku.

Dodano po 14 [minuty]:

matko, co do tego linka to widzę tam czujniki, z którymi nie mam problemu raczej, ale co do liczników to ich tam nie widzę