Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skanery nasłuchowe z zewnętrznymi antenami (SIRIO SD-1300)

23 Gru 2012 17:40 3627 8
  • #1 23 Gru 2012 17:40
    702724
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 23 Gru 2012 22:00
    394039
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Gru 2012 09:45
    PLEXI
    Poziom 24  

Witam, posiadam Yaesu VR500 i antenę na dachu comet ds150s, sprzęt sprawuje się świetnie, arw w tym odbiorniku dizała dośc dobrze więc się nie przesterowuje, czasem gdy nie chce słuchać samolotów oddalonych o kilkadziesiąt czy kilkaset km to używam funkcji ATT w odbiorniku, co zmniejsza jego czułość o kilka dB.
    Grzegorz.

0
  • #4 24 Gru 2012 10:19
    702724
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Gru 2012 18:41
    mk_gry
    Poziom 12  

Duplexer to urządzenie które sumuje sygnały np. Z dwóch anten. Stosuje się go wtedy gdy dwa sygnały wykorzystywane są w tym samym czasie.

0
  • #6 27 Gru 2012 21:59
    Jap
    Poziom 28  

hmmm... na KFie krótkofalowców nie posłuchasz bo nadajemy tam w SSB, a ty masz tylko AM. Więc wymagany jest upgrade sprzętu do ICOM R10 lub R20.
    Co do podłączenia kilku anten to kup sobie po prosu rozdzielacz sygnału TV - działa coś od ok 2MHz do 800MHz i podłączasz 2 anteny do WYJŚĆ, a skaner do WEJŚCIA...(tak tu nie ma pomyłki). Nie kombinuj z duplexerami - one są przydatne w przypadku transcieverów.

Jeśli chodzi o KF to uważaj z długimi antenami do odbiorników ręcznych bo je po prostu zatkasz lub będziesz miał koszmarne "przebijanie się" stacji brodcastingowych. One po prostu mają słabe obwody wejściowe bo niestety w takim maleństwie nie zmieści się normalna cewka filtra KF więc stosuje się mikroskopijne dławiczki o bardzo kiepskich parametrach.
    Mi do odbioru KF wystarczyła (o dziwo) DISCONE zaprojektowana od 110MHz w górę. Dłuższa antena typu LW robiła więcej szkody niż pożytku w moim ICOM R20.
    Najlepszym rozwiązaniem była antena teleskopowa o długości ok 1m z transformatorem impedancji (pamiętaj, że impedancja wejściowa skanerów to 50OHm).
    p.s. ATT - to jest załączany tłumik na wejściu odbiornika, który zapobiega przesterowaniu wzmacniacza wejściowego. redukuje po prostu poziom sygnału najczęściej o 10 lub 20dB. Dzięki temu możesz ochronić tor odbiorczy przed niechcianymi niespodziankami. Wykorzystuje się go raczej na KFie.
    Sprawdź w R6 czy nie masz dodatkowo RFGAIN (ja mam w R20) - nim płynnie możesz redukować wzmocnienie pierwszego stopnia wzmacniacza antenowego.

0
  • #7 19 Cze 2014 09:32
    oscar.adrenalina
    Poziom 10  

Czy każda antena teleskopowa musi mieć transformator impedancji?

0
  • #8 18 Lip 2014 18:06
    janosicek
    Poziom 7  

Kolego remik 242 podpowiedz jak sprawdza Ci się takie zestawienie Icom i ta antena,sam kupiłem wczoraj Icoma i szukam anteny do niego ale im dłużej czytam forum tym ... głupszy jestem

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

0
  • #9 18 Lip 2014 19:54
    internick
    Poziom 33  

[at]janosicek jaki model Icoma kupiłeś ?

0