Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE

adamos1812 23 Gru 2012 17:58 4641 6
  • #1 23 Gru 2012 17:58
    adamos1812
    Poziom 13  

Witam, mam problem, ponieważ do mojej pralki dostały się myszy i spowodowały zwarcie na module sterującym na płytce zasilającej moduł. Sprawdziłem czy dochodzi zasilanie do płytki i jest ok. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co mam sprawdzić dokładnie ? Dodam, że jedna mysz zakleszczyła się pod kondensatorem C002 na płytce zasilającej, która jest wlutowana prostopadle do modułu (żółta płytka) a druga mysz za tą płytką. Wydostałem myszy i oczyściłem płytkę, lecz nie ma żadnego sygnału na pulpicie sterującym. Żadna kontrolka się nawet nie zaświeciła.
    Strzałkami zaznaczyłem w którym miejscu utkwiły myszy. pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc :) Wesołych Świąt :)
    Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE

1 6
  • #2 23 Gru 2012 18:04
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zdjęcia słabe...Na małej płytce jest układ przetwornicy - zasilacza - i tam zapewne jest coś padnięte.

0
  • #3 23 Gru 2012 18:10
    peter falk
    Specjalista AGD

adamos1812 napisał:
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć co mam sprawdzić dokładnie

Podpowiem Ci - dokładnie masz sprawdzić wszystkie elementy na płytce zasilacza i R044 - przecież to jest bardzo prosta przetwornica.
    Zrób porządne zdjęcia obu stron płytki zasilacza

0
  • #4 23 Gru 2012 19:51
    adamos1812
    Poziom 13  

Proszę :) Oto zdjęcia :) Może ktoś mi coś poradzi konkretniej :)

Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE Pralka Indesit WIN 102 - Uszkodzona płytka zasilająca na MODULE

Na ostatnim zdjęciu pomiedzy dwoma ostatnimi pinami licząc od lewej było nadpalone, ale wyczyściłem i nie widać uszkodzeń ścieżki.

0
  • #5 23 Gru 2012 20:01
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na tych zdjęciach i tak nie widać najważniejszego - sprawdź wszystkie diody , rezystory i tego co go nie widać - chyba TNY 264.

0
  • #6 23 Gru 2012 20:46
    peter falk
    Specjalista AGD

Wylutuj tę płytkę - jeszcze chyba jest futro do usunięcia z płyty głównej! Wtedy zrób fotki. TNY na pewno "poległ" na polu chwały w walce z gryzoniami.

0
  • #7 23 Sty 2013 22:20
    1865000
    Użytkownik usunął konto