Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do instalacji antenowej w mieszkaniu

23 Gru 2012 18:24 1650 7
  • Poziom 23  
    Witam! od jakiegoś czasu w wolnej chwili próbuje skończyć instalacje antenową w moim mieszkaniu, instalacja wygląda jak na obrazku
    Wzmacniacz do instalacji antenowej w mieszkaniu

Mój problem wygląda następująco... w momencie włączenia TV wszystko działa, odbiera 2 multiplexy o mocy 100kW, lecz gdy przełączę na kanał z 3 multipleksu o mocy 10kW i podłącze przewód do pierwszego dvd obraz zaczyna przycinać (nawet gdy dvd jest wyłączone). na obu TV kanały z 3 multipleksu raz działają a raz nie, czasami przycinają, rozwiązaniem jest odłączenie dvd od pierwszego dvd. Radia działają bez najmniejszego problemu. Jakie polecacie wzmacniacze? najlepiej gdyby był on zewnętrzny, na upartego może być tez wewnętrzny.

Odnośnie mojej instalacji... wiem, powinno się zrobić rozdzielacz na 4 urządzenia i na jedno wyjście powinno być 1 urządzenie, ale niestety rozkład sprzętu w moim mieszkaniu jest taki, ze wszystko idzie szeregowo, a nie opłaca mi się ciągnąc kilka przewodów.
  • Poziom 38  

• Pierwszy rozgałęźnik (patrząc od anteny) wypadałoby zamienić na standardowy rozgałęźnik telewizyjny, np. R-2 Signala albo, lepiej, na odgalęźnik, np: O-1-6dB.
    • Na odejściu od rozgałęźnika (odgałęźnika) do pierwszego kina domowego należy założyć gniazdo RTV np. TOU-1. Z wyjścia 'R' podłączyć się pod kino domowe.
    • Drugi rozgałęźnik warto by również zastąpić takim rozgałęźnikiem, jak w p.1.
    • Trzeci rozgałęźnik zastąpić gnazdem antenowym RTV, analogicznym jak w p.2.
    • Zwrotnica FM/TV powinna być w ekranowanej obudowie.
    • Wtyczka antenowa zasilacza antenowego powinna być zastąpiona separatorem ekranowanym, np. AZS-03

Tyle co do zmian w instalacji. Po ich zrobieniu okaże się czy mux-3 zacznie odbierać stabilnie, a jest taka duża szansa.

I najważniejsze, bardzo precyzyjnie ustawić antenę na MAX jakości mux-3 pokazywanej przez odbiornik.
  • Poziom 23  
    Dziękuje bardzo za odpowiedź, co do MUX'a-3 to na samej antenie, przy wzmacniaczu w antenie odbiera z zasięgiem na 100%. Odnośnie gniazda RTV to musi ono być? Bo na chwile obecną jest sam przewód idący to TV/kina domowego, a ze jest za meblami to nie widać go.
    I pytanie odnośnie zasilacza za zwrotnica antenową... może zostać taki jaki jest?
  • Poziom 38  
    Pi0trek121 napisał:
    Odnośnie gniazda RTV to musi ono być?
    Musi, bo masz zakłócenia od kina. Daj gniazdo przy samym kinie, może być nawet sam werk, bez plastików.

Pi0trek121 napisał:
    I pytanie odnośnie zasilacza za zwrotnica antenową... może zostać taki jaki jest?
    Tak.
  • Poziom 23  
    Powiem tak... przed chwilą sprawdziłem kanały na MUX-3 i z DVD jak i bez jest brak sygnału... wydaje mi się, ze jest na pograniczu... jak złapie sygnał to z pikselozą...w momencie podłączenia anteny kierunkowej (z wzmacniaczem zamiast symetryzatora) do tunera DVB-T sygnał jest na 100% na każdym kanale... wydaje mi się, ze problem jest przy rozdzielaczach... jeżeli kupie rozdzielacze, które Ty mi polecałeś powinno wszystko wrócić do normy?
  • Pomocny post
    Poziom 38  

mux-3 odbierasz prawdopodobnie rzeczywiście z niską jakością, z uwagi na jego moc nadawania. Do tego sygnał degradują Ci kolejno wszystkie elementy, które wcześniej wymieniłem, na czele z kinem.

Zastosowanie dodatkowego wzmacniacza (lub np. rozdzielacza aktywnego) może tylko pogorszyć sprawę, już prędzej można by kombinować z wymianą wzmacniacza w antenie na jakiś o większym wzmocnieniu, ale zacząłbym od punktów, które wcześniej wyliczyłem.
  • Poziom 23  
    Ok, kupie te elementy, i napisze czy coś się poprawiło :) dziękuje za pomoc i wesołych!
  • Poziom 23  
    Wczoraj zauważyłem, ze gdy jest podłączony zasilacz i w radiu włączę stacje, którego nadajnik jest oddalony o około 80km to radio szumi, ale w momencie odłączenia przestaje... znalazłem jeszcze rozgałęźnik/ sumator RS-1/2M jak myślisz, nadałby się?