Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie drukarki Canon LBP5050n przez WiFi

23 Gru 2012 18:53 2043 5
  • Poziom 14  
    witam.

Nie ukrywam, że siedzę i próbuję wyłuszczyć informacje, które mogą być przydatne. Ale ogólnie nic z tego nie wyszło i nie mogę się połapać.
    Próbuję podłączyć drukarkę posiadającą wyjście na port LAN poprzez AP (AirLive WL-5460AP v2)z innym komputerem. Jest to laptop z Win 7 o którym mam nie wiele pojęcia.
    Drukarka jest podpięta przez USB do komputera stacjonarnego. Ale sieci nie ma i jej nie chcę. Chodzi jedynie o dostęp do drukowania z laptopa.
    1-Odpaliłem AP i ustawiłem go w tryb Klient ad-hoc. Nadałem mu nowe IP 192.168.2.254 ustawiłem zabezpieczenie po kluczu WPA2. Podłączyłem kablem sieciowym do drukarki.
    2-Instaluję drukarkę na laptopie z płyty. Instalator pyta się o typ i czy odblokować połączenia na zaporze. Wybieram sieciowa i odblokowuję zaporę. Pyta o IP - podaje 192.168.2.254. Po zainstalowaniu drukarki we właściwościach połączenia jest widoczne połączenie sieciowe TCP/IP dla wybranego portu.
    I co?? I nic się nie dzieje. Wydruk nie idzie. Sprawdzam pingi dla ww IP - nie idą...
    Nie bardzo wiem co dalej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może inaczej - na początek napisz jak masz to wszystko podłączone między sobą i do Internetu. Podaj też adresy IP poszczególnych urządzeń.

Laptop łączy się z jakim routerem przez WiFi aby mieć dostęp do sieci ?
  • Poziom 14  
    Zdaje się, że sam trochę doszedłem i widzę błędy...
    Ale od początku.
    Zestaw urządzeń.
    1-Router ADSL
    2-Laptop
    3-Komp stacjonarny z dostępem do drukarki Canon po kablu
    4-Powyższa drukarka Canon z portem sieciowym RJ
    Router dostarcza net-do kompa stacjonarnego po kablu, do laptopa po WiFi.

Laptop nie ma dostępu do drukarki.
    Chcę stworzyć odrębne połączenie Laptop-Drukarka.
    Pomyślałem, że wystarczy podpiąć do portu RJ w drukarce APeka.
    No ale rezultat jest znany.
    Początkowo zaadresowałem AP na 192.168.100.252 i laptop 192.168.100.2
    AP zobaczył laptop, uzyskałem połączenie.
    Ale okazuje się, że karta sieciowa w Laptopie (sieć Intel My WiFi) wymaga swojej puli adresów 192.168.16.xx i poprostu przy restarcie kompa wstawia domyślny adres z puli i przestaje się widzieć.
    Druga sprawa nie wiem co z widocznością drukarki. Dogrzebałem się, że ona ma ustawiony IP 192.168.0.215. Oczywiście można go zmienić na sztywno, można też ustawić n DHCP. Myślę, że treba albo zaadresować oprócz tego drukarkę na adres z puli 192.168.100.xx albo ustawić DHCP na Apeku i drukarce, żeby pobierała sobie z Ap automatycznie. (powiedzmy wstepnie na sztywno)
    Ale czy mam rację.? I jaka powinna być konfiguracja na AP. Klient Infrastrukture czy Klient ad-hoc?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podłącz drukarkę kablem do routera i ustaw jej adres IP z tej samej podsieci co komputery.
  • Poziom 14  
    Tak zrobię.
    Jedno tylko pytanie.
    Przy konfiguracji TCP/IP na laptopie podać adres drukarki czy AP?
  • Poziom 14  
    Dzięki za pomoc, wszystko śmiga idealnie.
    zamykam!