Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LW5500-ZE - brak wyboru trybu 3D

dionizos369 23 Gru 2012 19:18 2502 6
  • #1 23 Gru 2012 19:18
    dionizos369
    Poziom 8  

Telewizor marki LG model 42LW5500-ZE jest podłączony kablem HDMI do dekodera Vectry 3830CD. Niestety w tej konfiguracji jest brak możliwości oglądania sygnału (programów) w 3D nadawanego na kanale TVP HD. Sygnał dzielony jest pionowo i na telewizorze nie mogę wybrać tego trybu do oglądania kanału w 3D. Co należy zrobić by telewizor rozróżniał tryby 3D i można było oglądać kanały telewizyjne w trybie 3D

0 6
  • #2 23 Gru 2012 20:12
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Nie jestem pewien, czy na pewno to co napisze Tobie pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu, ale spróbuję. Pierwsza sprawa, to czy przewód HDMI jest dobrej jakości? Druga sprawa, to może do odbioru programów 3D lepiej zaopatrzyć się w moduł dostępu warunkowego CI i z pominięciem dekodera odbierać programy z oferty Vectra za jego pomocą. O ile dobrze odszukałem, to Vectra nie przewiduje opcji odbioru programów cyfrowych inną drogą, jak tylko poprzez zewnętrzny dekoder, dlatego we wspomniany moduł należało by sie zaopatrzyć we własnym zakresie. Trzecia sprawa, to właściwe skonfigurowanie TV do odbioru programów 3D, o których jest napisane w instrukcji obsługi od 92 strony. Czwarta i ostatnia rzecz, to czy dekoder Vectry jest w stanie podać sygnał 3D na TV? To tyle. Pozdrawiam.

0
  • #3 24 Gru 2012 12:57
    dionizos369
    Poziom 8  

Wczoraj wymieniłem kabel HDMI i chyba to był strzał w 10. Bo nareszcie pojawiły się w menu 3D pola wyboru trybu sygnału 3D. Do wczoraj używałem kabla dostarczonego przez Vecktrę z dekoderem i niestety był marnej jakości. Niestety głupi kawałek kabla tak mnie przećwiczył. Ale na 100% sprawdzę jak znowu na TVP HD będzie nadawany program w 3D.
    Zaciekawiła mnie twoja sugestia dotycząca modułu dostępu warunkowego CI. Mógłbyś podać więcej szczegółów. Jaki moduł byłby konieczny. Dekoder stałby się zupełnie zbędny?

0
  • #4 24 Gru 2012 20:38
    leszekpo59
    Poziom 26  

dionizos369 napisał:
    Zaciekawiła mnie twoja sugestia dotycząca modułu dostępu warunkowego CI. Mógłbyś podać więcej szczegółów. Jaki moduł byłby konieczny. Dekoder stałby się zupełnie zbędny?

Witaj. Pozwolę sobie przytoczyć moją odpowiedź na ten temat, którą udzieliłem komuś innemu na ten temat o który mnie pytasz. Oto ona:
    LG 42LW5500-ZE - brak wyboru trybu 3D LG 42LW5500-ZE - brak wyboru trybu 3D
    Na załączonych zdjęciach masz ten moduł, który wymieniłem po zdaniu osobnego dekodera do cyfrowej kablówki. Spisywał sie znakomicie. Oczywiście do tego zestawu miałem jeszcze kartę kodową od operatora. Dekoder będziesz miał odłączony, ale kartę z niego należy wsunąc do modułu CI. Dlatego wątpię, aby operator zezwolił na zdanie samego dekodera a pozostawienie tylko samej karty. Ale o tym to możesz przekonać sie tylko po rozmowie z Twoim dostawcą sygnału telewizyjnego. Pozdrawiam

0
  • #5 26 Gru 2012 12:28
    dionizos369
    Poziom 8  

Zaciekawiony twoją sugestią poprzeglądałem wątki na ten temat. Z tego co się zorientowałem niestety rozwiązanie jest niemożliwe w moim przypadku ze względu na to że moim dostawcą jest Vectra. Vectra zgodnie z przeczytanymi opiniami stosuje parowanie karty abonenckiej i dekodera i nie ma możliwości zastosowania modułu dostępu ;/.

0
  • #6 27 Gru 2012 16:34
    Sl4V4
    Poziom 17  

Dodatkowo, sprawdź w dekoderze jaka jest ustawiona rozdzielczość. Do trybu 3D musi być min 720p lub 1080i\p. Jeżeli rozdzielczość będzie niższa, to TV nie będzie "widział" sygnału 3D.
    A kabel HDMI musi być w wersji 1.3 High Speed lub 1.4 HS.

0
  • #7 27 Gru 2012 19:20
    dionizos369
    Poziom 8  

Wymiana kabla i wszystko OK. Przy okazji siła sygnału dziwnym trafem zwiększyła się z 61-63% na ponad 80%. Dzięki za pomoc

0