Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon, Unitra Fonica WG-1100fs, brak dźwięku z igły

23 Dec 2012 19:28 3987 2
  • Level 9  
    Witam,

Mam następujący problem z gramofonem Unitra Fonica WG-1100fs, niedawno gramofon działał sprawnie, każde uderzenie igły było słychać w głośnikach itp. Aktualnie z głośników wydobywa się jedynie szum, wskaźniki wysterowania nic nie wskazują, dźwięk jest słyszalny tylko i wyłącznie przy igle, natomiast na głośnikach nie słychać żadnego sygnału z igły (uderzeń etc.). Zauważyłem, że przepalił się jeden z bezpieczników na płytce T4 B2217 269 jego wymiana w niczym nie pomaga, czy spotkał się ktoś z podobnymi objawami i orientuje się gdzie rozpocząć poszukiwania awarii?

Pozdrawiam.
  • Level 42  
    Ale działa ten gramofon czy trochę tylko działa.
    Czyli da się ustawić prędkość, sensory - opuszcza/ podnosi winda ramienia.

To, że dźwięku nie ma z wkładki - bo działa wyciszenie wkładki, gdy gramofon w pozycji STOP

Na schemacie jest parę punktów pomiarowych z podanymi napięciami, więc przynajmniej to pomierzyć
  • Level 9  
    Okazało się że został zerwany jeden z przewodów w igle, a następnie na moc wyjście wpływało ustawienie paska napędu ramienia przy jego opuszczaniu, nie wiem dlaczego, ale jednak miało to wpływ na głośność, także dźwięk już jest wspaniały.

Jednakże mam kolejne pytanie, od czego zależy wykrycie końca płyty? co na to wpływa? ponieważ to jedyny element, który aktualnie nie działa poprawnie.

Dziękuje za pomoc.