Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka LORCH TIG GW200 brak prądu spawania.

wacek1962-1962 23 Gru 2012 19:47 3942 4
  • #1 23 Gru 2012 19:47
    wacek1962-1962
    Poziom 9  

Witam.Przekopałem wszystkie posty i nie znalazłem odpowiedzi w sprawie usterki w spawarce tig/wig firmy LORCH typ GW200.Problem polega na tym że po włączeniu słychać pracę wentylatora ;po naciśnięciu przycisku gaz idzie;słychać stuknięcia styczników,i na tym koniec.Nie można nastawić prądu spawania (amperomierz nie reaguje na ruch pokrętła) i w ogóle nie powstaje łuk.Kupiłem tego TIGa i jestem zielony jeżeli idzie o tego typu spawarkę .(transformator spawalniczy nie ma dla mnie tajemnic). Proszę o podpowiedzi a tak ze może ktoś ma DTRkę.dziękuję wacek.
    Edit:
    Dzisiaj trochę przyjrzałem się spawarce i odkryłem, że gdy ręcznie wcisnę przełącznik stycznika to spawarka zaczyna działać (łuk się zajarza). Jednak amperomierz jak nie pokazywał wskazania, tak dalej nie pokazuje. A na konsoli po wciśnięciu stycznika zapala się czerwona kontrolka. Jeżeli dobrze kombinuję to do stycznika nie dociera sygnał sterujący jego pracą. Załączam zdjęcie stycznika.

Spawarka LORCH TIG GW200 brak prądu spawania.

Pewnie przez pomyłkę zamknąłeś wątek - otworzyłem ponownie. ModBR

0 4
  • #2 13 Sty 2013 19:23
    Mundek48
    Poziom 11  

Proszę najpierw sprawdzić czy nie jest spalona cewka stycznika.

0
  • #3 11 Sty 2015 19:48
    slawik11111
    Poziom 10  

Witam. Potrzebuję schematu do tej spawarki, jakby ktoś miał taki to byłbym niezmiernie wdzięczny za udostępnienie mi go.

0
  • #4 15 Sty 2015 18:34
    adamciech
    Poziom 2  

Witam.

Jeżeli stycznik nie załącza to sprawdził bym bezpieczniki jak jest w starszych urządzeniach nie wiem ale w nowoczesnych umieszczone są na płytkach. Możliwe że stycznik ma uszkodzoną cewkę ale łatwo to sprawdzić odkręć cewkę i zmierz woltomierzem jakie napięcie się pojawia na wyprowadzeniu w czasie kiedy powinien być prąd trafo. Jak nic nie wskaże to warto jeszcze sprawdzić transformator pomocniczy. Co do lampki warto sprawdzić jej funkcji w niektórych LORCHach czerwona lampka oznacza po prostu że na elektrodzie jest prąd.

Co do schematu to dostępny jest tylko dla serwisów autoryzowanych a publikowane i udostępnianie ich jest surowo wzbronione.

0
  • #5 17 Sty 2015 00:12
    slawik11111
    Poziom 10  

Proszę o schemat ze względu na to że nie mam czasu ani ochoty poświęcać za dużo czasu na szukanie usterki po kablach lub na stworzenie samemu takiego schematu, co nie jest ani niemożliwe ani niewykonalne. A co w tym kraju jest zabronione a co dozwolone to nie potrzeba mi tłumaczyć. Podobną konstrukcję stworzyłem samodzielnie parę lat temu od podstaw, począwszy od nawinięcia trafo skończywszy na całej automatyce i elektonice. Poza tym nie ufam żadnym serwisom gdyż większość serwisów patrzy tylko aby jak najwięcej naciągnąć klienta na koszty (oczywiście są wyjątki od tej reguły). A sam schemat spawarki która ma ponad 30 lat firma powinna udostępnić, lecz tego nie zrobi bo taki sprzęt funkcjonowałby przez następne 60 lat i nie przynosiłby dochodu firmie a klient nie kupiłby nowej spawarki. Były to sprzęty robione na jakość a nie na ilość po najtańszych z możliwych kosztów. Mam znajomych co mają inwertorowe spawarki które już kilka razy odwiedzały serwisy a mimo to dalej się psują, fakt spawają bardzo ładnie mają cała masę bajerów z których nawet nie korzystają, ale mi do domowego użytku nie jest taka potrzebna bo uważam że wyrzucenie w błoto 2,5-4 tyś po to żeby cieszyła oko mija się z celem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów którzy myślą tak samo jak ja i lubią coś samemu zrobić lub naprawić.

0
  Szukaj w 5mln produktów