Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MMS z sieci plus na telefonie z simlock na orange

23 Gru 2012 19:59 3003 10
  • Poziom 29  
    Mam telefon samsung omia B7350 (najgorszemu wrogowi go nie życzę, ale cóż...)
    Oryginalnie miał simlock na orange. Udało mi się od operatora uzyskać kod do zdjęcia, ale nie potrafię skonfigurować połączenia żeby odbierać MMSy z sieci plus. Ciągnie mi przez ustawienia orange, z komunikatem że nie da się odebrać wiadomości. Ktoś wie jak to przestawić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najlepiej bylo by wgrac oprogramowanie niebrandowane jezeli nie czujesz sie na silach zeby zrobic to samemu to odwiedziny w serwisie

Koszt zalezy tylko i wylacznie od serwisu
  • Poziom 18  
    konfiguracja mms w plusie dla omni b7350
    Konfiguracja manualna dla tego modelu:
    1.Start - Ustawienia - Zakładka Połączenia - Ikona Połączenia - Zakładka Zaawansowane - Wybierz sieci - Pod górną listą naciskamy Nowe... - Nazwa ustawień: MMS - Zakładka Modem - Nowy...
    2.Nazwa połączenia: MMS - Wybieramy modem: Łącze komórkowe (GPRS,3G) - Dalej - Nazwa punktu dostępu: mms - Dalej - Nazwę użytkownika i Hasło zostawiamy puste - Zakończ.
    3.Zakładka Ustawienia serwera proxy - Odznaczamy Ta sieć łączy sie z internetem - Klikamy trzykrotnie Ok - Wychodzimy do Pulpitu.
    4.Start - Obsługa wiadomości - SMS\MMS - Menu - Opcje MMS - Odznaczamy Odrzucaj wszystkie wiadomości, Tryb pobierania: Autom. w sieci domowej - Zakładka Serwery - Nowy.
    5.Nazwa serwera: MMS, Bramka: 212.002.096.016, Numer Portu: 8080, Adres serwera: http://mms.plusgsm.pl:8002, Połącz przez: MMS, Wersja Wap: WAP 2.0 - Naciskamy Wykonane - Zaznaczamy serwer MMS i naciskamy Ustaw jako domyślne, a następnie OK.
    dodatkowo prawdopodobnie musisz mieć prawidłowo skonfigurowany internet na tym telefonie czyli ustawienia:
    Konfiguracja manualna dla tego modelu:
    1.Start - Ustawienia - Zakładka Połączenia - Ikona Połączenia - Zakładka Zaawansowane - Wybierz sieci - Pod górną listą naciskamy Nowe... - Nazwa ustawień: INTERNET - Zakładka Modem - Nowy...
    2.Nazwa połączenia: INTERNET - Wybieramy modem: Łącze komórkowe (GPRS,3G) - Dalej - Nazwa punktu dostępu: internet - Dalej - Nazwę użytkownika i Hasło zostawiamy puste - Zakończ.
    3.Zakładka Ustawienia serwera proxy - Zaznaczamy Ta sieć łączy sie z internetem - klikamy trzykrotnie Ok - Wychodzimy do Pulpitu.
    4.Otwieramy Internet Explorer i wpisujemy adres: http://wap.plus.pl.
    A ustawienia Orange jeśli się da to skasuj, a jeśli się nie da skasować to ustawienia dla Plusa trzeba wybrać jako domyślne, ale nie wiem jak to zrobić w winmobile.
  • Poziom 29  
    jeryw napisał:
    4.Start - Obsługa wiadomości - SMS\MMS - Menu - Opcje MMS - Odznaczamy Odrzucaj wszystkie wiadomości, Tryb pobierania: Autom. w sieci domowej - Zakładka Serwery - Nowy.

Nie mam czegoś takiego w moim telefonie :( Po wejściu w opcje MMS mam menu wysyłanie, odbieranie, profil, utwórz, styl, podpisy, o programie. Opcji "odrzucaj wszystkie wiadomości" nie znalazłem nigdzie. Znalazłem za to w profilach zaznaczony profil orange mms i opcję "nowy profil" i tam pi razy oko udało mi się dopasować podane dane. Ale nadal nie chce się nic pobierać.
  • Poziom 29  
    Brzymeq napisał:
    Instrukcje masz wyżej, jeśli dalej nie potrafisz to zleć to komuś kto potrafi, proste.

Przecież jest napisane w moim poprzednim poście jak wół że u mnie menu wygląda inaczej, nie mam niektórych z wspomnianych opcji, za to mam inne które nie wiem do czego służą. Muszę mieć inną wersję oprogramowania. Do końca 3 punktu wszystko się zgadza, 4 punktu nie mogę zrobić.
  • Poziom 34  
    Brzymeq napisał:
    To uruchom kreatywne myślenie
    Lepiej bym tego nie ujął, masz podane potrzebne parametry tylko trzeba je podstawić w odpowiednie miejsca, które mogą się różnic w zależności od wersji softu. Kombinuj, próbuj, nie wybuchnie!
  • Poziom 29  
    Toż przecież napisałem że powpisywałem dane tam gdzie pasowały i nadal to nie działa. To nie jest pierwszy raz gdy ja lub ktoś próbuje włączyć tu obsługę mms. Miałem wypisać teraz co i gdzie wpisałem ale wśród swoich super zdolności udało mi się utopić telefon w wannie... W czwartek w pracy go wyczyszczę i wrócę do tematu.
  • Poziom 34  
    inkognito09 napisał:
    udało mi się utopić telefon w wannie... W czwartek w pracy go wyczyszczę
    Jak będzie co czyścić jeszcze...