Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw głośnomówiący - brzęczenie przez mikrofon?

23 Dec 2012 20:52 2169 8
  • Level 13  
    Mam pewien problem z zestawem głośnomówiącym do samochodu. Posiadam urządzenie xcarlink takie jak tutaj: http://xcarlink.pl/mazda/16-mazda-typ-a-sd-usb.html i do tego podłączam moduł BT taki jak tutaj: http://xcarlink.pl/bluetooth/45-modul-bluetooth.html , z tym że mój moduł miał fabrycznie wbudowany mikrofon. Z racji iż wbudowany mikrofon był bardzo słaby, postanowiłem zakupić mikrofon zewnętrzny taki jak ten
    Zestaw głośnomówiący - brzęczenie przez mikrofon?
    Sam mikrofon zbiera bardzo dobrze, jednak jest pewien problem, który postaram się opisać. Jeżeli jest cisza, lub tylko się rozmawia, jakość dźwięku jaki słyszy rozmówca jest bardzo dobra, jednak w momencie jak mikrofon dostanie jakichś drgań np. kiedy przejedzie się palcem po jego obudowie lub przewodzie w okolicy obudowy, rozmówca słyszy brzęczenie. Działo się tak na dwóch różnych mikrofonach, więc wadę mikrofonu wykluczam. Brzęczenie po opisanym dotknięciu występują cały czas, do momentu aż stuknie się w mikrofon palcem. Czym może być to spowodowane i jak to wyeliminować?
  • Level 24  
    Wniosek nasuwa mi się taki, że podstawiane mikrofony mają większą czułość i się wzbudzają. Przy oryginalnym tego zjawiska nie było.
    Wesołych Świąt.
  • Level 13  
    No nie do końca, bo zapomniałem dopisać jednej rzeczy w pierwszym poście :)
    Otóż po wymontowaniu oryginalnego mikrofonu, zamontowałem gniazdo jack 3,5mm. Aby sprawdzić czy jest ok, do oryginalnego mikrofonu przylutowałem przewód z wtyczką jack i podłączyłem go do modułu. No i niestety też brzęczało. Z tym, że oryginalny mikrofon był przylutowany bezpośrednio do płytki i w zasadzie nie było go jak dotknąć, gdyż był w obudowie.
  • Level 24  
    Dodatkowo doszły pojemności okablowania.
  • Level 13  
    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie: oryginalny mikrofon dolutowałem do przewodu o długości ok. 15cm, a nowy mikrofon ma przewód o długości ok. 3m. W każdym bądź razie, da się to jakoś rozwiązać?
  • Level 24  
    Spróbuj polutować nowy tak jak był podlutowany oryginalny.
  • Level 13  
    Niestety takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, gdyż obudowa nowego mikrofonu jest nierozbieralna, a poza tym zależy mi na tym, aby mikrofon był osobno. Wtedy są lepsze możliwości montażu mikrofonu aby nie rzucał się w oczy. A czy montaż na przewodzie mikrofonu jakiegoś filtra nie rozwiązałby problemu?
  • Level 24  
    Może ten mikrofon sprzęga się z głośnikiem. Może jakoś zmniejszyć jego czułość gąbką, flanelą itp. Zmienić jego kierunkowość, nakładając jakąś tulejkę.
  • Level 13  
    Założyłem na mikrofon gąbkę taką z dousznych słuchawek, jednak nie widać poprawy.