Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Mini 2- Android 4.1- aktualizacja i emulator NES

Ayufan200 21 Kwi 2013 13:13 49722 75
  • #31 21 Kwi 2013 13:13
    misqowiec
    Poziom 8  

real racing 2 lekko się przycina, nova 1 działa,max payne działał i na zwykłym, anomaly działa, gta 3 trzeba by sprawdzić, ale ogólnie gry działają, ten cm ma procek podkręcony do 1ghz ale można dalej tylko nie ma profilu smartass.

• CControls
  • #32 21 Kwi 2013 15:47
    nawo266
    Poziom 10  

sam swego czasu mając SE xperie X8 korzystałem z CM najpierw 7 później 10 i działała lepiej niż oficjalny rom mimo 256Mb ramu i 600 MHz ARMv6 procka którego podkręcało się do max 800 MHz jak się miało szczęście (jak ja).

• #33 21 Kwi 2013 16:44
    maxymiliangames
    Poziom 9  

Znalazłem CM10.1 dla 6500D i po przetłumaczeniu go na polski jest takie coś.

- Pobierz CM10.1 dla 6500D
    - Pobierz google aps
    - nagraj foldery na pamięć telefonu!
    - Upewnij się że telefon naładowany jest powyżej 60%
    - Wyłącz telefon
    - Przejdź do trybu Recovery Mode
    - Znajdź CM10.1 i zainstaluj go
    - Zrób to samo z google aps
    - wybierz opcję Rebort Now
    - Ciesz się androidem 4.2.2 na 6500D

Trochę mi to śmierdzi! Bowiem nie ma tutaj mowy o zrootowanym smartfonie. A wątpię aby działało na niezrootowanym.

• #34 21 Kwi 2013 16:53
    Sylwiusia20
    Poziom 8  

Wiem o czym mówisz? Mordowałam się pierd dobre 20 minut zanim udało mi się dość do tego Recovery Mode. Problem w tym Instalacja CM10.1 doprowadza pasek do 2/10 a googleaps dociąga może do 4-5/10 i koniec. Tak więc jakby czegoś jeszcze brakowało? Nie będę dalej próbowała, bo nie chce skończyć bez telefonu

• CControls
  • #35 21 Kwi 2013 16:54
    nawo266
    Poziom 10  

myślę że ktoś uogólnił to po prostu. W końcu wystarczy (chyba) wgrać CWM i można instalować romy. Jak kuzynowi Ace'a przerabiałem to tylko wgrać trzeba było CWM przez wbudowane Recovery i potem rom o ile dobrze pamiętam. CM9 CM10 i CM10.1 są jeszcze na ten telefon mało dopracowane i nie opłaca się ich instalować specjalnie, chyba że ktoś znalazł jakiś lepszy rom.

• #36 21 Kwi 2013 17:14
    misqowiec
    Poziom 8  

Tak pisze na tej stronce że jest wymagany root. Przeczytaj cały artykuł. i wymaga cwm 6 bo na piątka nie chciała mi zainstalowac cm.i ja musiałem drugi raz instalować bo po pierwszym fon bootloopa złapał 20 min i nic, a reinstalacja pomogła.

• #37 21 Kwi 2013 17:16
    nawo266
    Poziom 10  

podajcie może link :/

edit: dzięki - działa wifi kamera itp ? napisz co nie działa

• #38 21 Kwi 2013 17:59
    maxymiliangames
    Poziom 9  

Słodki Jezu tyle mordęgi dla czegoś takiego? Owszem piszę Android 4.2.2 ale chodzi on strasznie! Nie wiem może coś źle zrobiłem? Ale postępowałem zgodnie z instrukcją. Czyli wykonałem Roota wedle filmiku. Zainstalowałem CM oraz te dodatki.
    Odpaliłem miniaczka II.

( Dobrę 2-3 minuty miałem bootscreen cyanogen mod )

W końcu po tym pojawił się ekran powitalny gdzie musiałem wszystko poustawiać.
    Odkryłem 3 pierwsze wady!
    - Nie ma Języka Polskiego
    - Strefa czasowa jest niesprawna ( Mam 2h w plecy )
    - Wi-Fi ( Nie chciało mi się połączyć z rooterem )

Po czym zacząłem zabawę. Przechodzenie z okna na okno strasznie klatkuje. Menu dość długo się wczytuje. Aparat nie działa. Są problemy z google play. Myślę więc że trzeba jeszcze poczekać... Aż dopracują tego CM10.1 na Miniaczka II, bowiem nie jest źle ale szału też nie ma! Na chwilę obecną wracam do 2.3.6

Dodano po 3 [minuty]:

proszę link
    http://www.howto-connect.com/galaxy-mini-2-s6500d-update-android-422-cm10-1-jelly-bean/

chodź tak jak mówiłem tu nie mam nic o root

• #39 21 Kwi 2013 19:13
    misqowiec
    Poziom 8  

ja nie z tej strony brałem, mi wifi działa, j polski jest a ze strefą czasową się zgadza trzeba wybrać holandie gmt+2 a powinno być +1 język polski jest i mi nic nie klatkuje, google play mi działa.aparat nie działa fakt ale mi nie potrzeby i fakt trzeba wszystko od nowa ustawić i poinstalować w telefonie.

Dodano po 1 [minuty]:

Link ja brałem z tej stronki ale musiałem wgrać cwm 6 co cwm 5 wywalał instalację.Mi po pierwszej instalacji nie działał musiałem przeinstalować jak już wcześniej pisałem.

Dodano po 30 [minuty]:

What features are working? Here is a list:
    Full GPU acceleration
    RIL (calls/sms/mobile data)
    Wi-Fi
    Touchscreen
    Touch keys
    Multitouch
    Audio
    Mounting of internal/external storage
    Keypad lights
    Brightness control
    Vibrator
    Deep sleep
    GPS
    Sensors (all)
    Data usage, limiter
    HW v-sync, triple framebuffer (Project Butter)
    Bluetooth & Bluetooth tethering?
    USB & USB tethering
    ADB
    UMS
    What is not working?
    WiFi Settings (download an alternative app from Google Play)
    Camera

• #40 21 Kwi 2013 20:04
    nawo266
    Poziom 10  

zaraz to aparat działa czy nie i jak mam program do wifi pobrać skoro wbudowany nie działa ? chyba że jest on zainstalowany domyślnie. tak wgl opłaca się go instalować ? podaj plusy i minusy tak od siebie

edit. chyba dupa bo rom jest na S6500 a ja mam S6500D chyba że ktoś próbował na tym modelu i mu działa. Na razie wgram sobie oficjalną wersję XEO żeby mieć koło ratunkowe i wiedzieć jak z niego skorzystać (jeszcze nie używałem ODINA )

• #41 21 Kwi 2013 20:45
    misqowiec
    Poziom 8  

tak powiem fak bo ja mam wersję s6500d i mi działa a nie doczytałem się że to na wesję z nfc, hmm plusy mam tego roma od soboty i 0 zawiech a na normalnym miałbym już ich z 5, nie wiem po co program do ustawień wifi? łączyć się łaczy z liveboxem na hasło i działa bez zarzutu, napewno lepiej działa od pierniczka, ale wiadomo że nie jest to wersja finalna i błędy się jakieś znajdą. Napewno jest lekkie zkołowanie w obsłudze menu:) przyznam że nie potrafiłem znaleźć karty pamięci, w obsłudze raczej przyjemny wersja pl jest tylko strefa czasowa zła trzeba wybrać holandię +2, sklep play też działa, jak dla mnie andek 4.2.2 jest bardziej intuicyjny i przyjemniejszy w obsłudze, mój telefon wiele przeszedł bo już 2 razy był na gwarancji, raz praktycznie po zakupie bo mikrofonu nie zestroili a 3 tyg temu nie chciał się uruchamiać ale okazało się że padło złącze mikro usb i je wymienili, i po tym ostatnim serwisie tak mi zawiech strasznie łapał na 2.3.6 a wcześniej tego nie było, ale ten rom to zmienił. Ja miałem wcześniej zrootowanego brandowanego softa z plusa, a co zabawne jest i nie znam odpowiedzi do tej pory to po ostatniej naprawie gwarancyjnej nie mogłem wgrać kernela oc bo mi wifi padało( bład przy uruchamianiu wifi), a przed tą naprawą kernel działał z wifi. ale w tym cm jest wbudowany tyle że bez smartassa i tu trochę szkoda.Sry bo z historii szukałem i nie ten link s6500d

• #42 21 Kwi 2013 21:00
    nawo266
    Poziom 10  

Cytat:
    This tutorial is only for installing Android 4.2.2 CM10.1 Jelly Bean custom ROM on Samsung Galaxy Mini 2 S6500. Please do not try on any other Galaxy Mini 2 variants.

tak po polsku: ten poradnik dotyczy instalacji custom roma CM10.1 - Androida 4.2.2 Jelly Bean na Samsungu Galaxy Mini 2 S6500. Proszę nie próbować instalacji na żadnej innej wersji telefonu.

Edit:powiedz mi jak z gta 3

• #43 21 Kwi 2013 21:16
    misqowiec
    Poziom 8  

Zmieniłem link bo wcześniej podałem dla s6500 ale teraz zmieniłem na wersję z d . "In this tutorial, we will tell you how to install Android 4.2.2 CM10.1 Jelly Bean on Galaxy Mini 2 S6500D with complete steps using CWM recovery." Gta nie chce mi się odpalić ale jeszczę zainstaluję chainfire i wtedy spróbuję ponownie.

• #44 21 Kwi 2013 21:22
    nawo266
    Poziom 10  

głośnik nie trzeszczy lub coś bo na x8 na androidzie 4.x miałem taki problem

• #45 21 Kwi 2013 21:24
    misqowiec
    Poziom 8  

nie a nawet jakby głosniej działał, ale ja głównie w słuchawkach siedzę.

• #46 21 Kwi 2013 21:32
    nawo266
    Poziom 10  

to chyba spróbuje z tym romem, jutro dodam swoją opinię.

• #47 22 Kwi 2013 09:07
    maxymiliangames
    Poziom 9  

A ja uzbroję się w cierpliwość. Gdyż to może być to samo co dawniej z Nexusem S.
    Także miała pojawić się aktualizacja do 4.1, tyle że termin się przesuwał co raz. I stopniowo także pierw pojawiły się te Cyanogenmony, po tym nieoficjalne andki 4.1, a po 1-2 mieś. Pojawił się cudowny oficial 4.1.1. Więc tu może się to sprowadzać do tego samego... Pojawił się CM, pojawi się nieoficjalny andek i w końcu upragniony oficjalny.

A na Cyanogenmona zawsze znajdzie się czas. A po za tym muszą go jeszcze dopracować bo są jednak małe błędy

• #48 22 Kwi 2013 14:55
    Sylwiusia20
    Poziom 8  

Mam problem! Chodź nie ten dział, ale skusiłam się na tego CM10.1. Zrobiłam roocika CWM6, po czym pobrałam i zgrałam pliczki na kartę SD. Odpaliłam telefon w trybie Recovery, zainstalowałam CM10.1 i odpilałam smarta. Ale ten stoi mi na oknie bootowania. Co robić... Nie mogę odpalić teraz ani Recovery Mode, ani Odina. Proszę o pomoc!!!

Dokładnie zapętla się podczas

Samsung Galaxy Mini 2- Android 4.1- aktualizacja i emulator NES[/url]

• #49 22 Kwi 2013 15:10
    maxymiliangames
    Poziom 9  

Sylwia!

Nie jest źle... Bo stoi ci na ładowaniu, a nie że nie masz całkowitej zerowej reakcji. Możesz to odkręcić w bardzo prosty sposób. Pobierz szybko jakiegoś Softa na swój model? Nie wiem jaki masz? samo 6500 czy D,T,L? odpal Odina i wmontuj obraz w dział PDA.
    To że nie możesz przejść do Odin mode niczego nie oznacza. Uruchom smartfona! I gdy znów zapętli ci się na oknie ładowania wciśnij VOL+ + Home + Power. Smartfon się wyłączy i odpali na nowo. Zwolnij przycisk Power na logo Samsunga po czym zwolnij też pozostałe klawisze. Powinien ci się bez trudu odpalić Odinek. Jeżeli nie jeszcze raz aż do skutku! Jak się pojawi okno ODINA. podłącz Smarta do PC i wykonaj wiesz co?

A teraz mam nadzieję że pomogłem? Jeżeli tak to piweczko mile widziane :-)

Dodano po 5 [minuty]:

A dla pozostałych upartych... Jeżeli nie robiliście nigdy Roota ani nie wgrywaliście sobie Pirata czy CM? lepiej sobie darować! Gdyż to co w opisie wygląda na proste wcale takie nie jest! A można załatwić smarta na amen! Jeżeli koniecznie CM czy Pirata. Udajcie się do Dobrego komisu który zajmuję się wgrywaniem Softów. Dacie te 50zł ale jesteście pewni że wszystko będzie działać. Co lepsze Dać 50zł na wgranie softa czy z 100zł za naprawę albo całkowita utrata!?

• #50 22 Kwi 2013 15:52
    misqowiec
    Poziom 8  

No oczywiste ja miałem to samo mi wystarczyła ponowna instalacja cm, ale chainfire mi cały system wwalił i było trochę więcej roboty. Sylwia uruchamiasz telefon w trybie download vol- + home + power i potem dajesz jak się uruchomi vol+ i podczepiasz usb i wgrywasz normalnego softa dla twojego modelu jak pisał kolega wyżej.

Dodano po 16 [minuty]:

Sylwiusia20 napisał:
    . Co robić... Nie mogę odpalić teraz ani Recovery Mode, ani Odina. Proszę o pomoc!!!

Takie pytanko a baterię wyjmowałaś?? bo wtedy recovery normalnie powinno dać się uruchomić

• #51 22 Kwi 2013 18:06
    nawo266
    Poziom 10  

@Sylwusia20
    miałem to samo i znalazłem proste rozwiązanie. problem wynika z własnego błędu - po instalacji powinno się zrobić:
    -Wipe data/factory reset
    -Wipe cache [coś tam]
    -ostatnia pozycja w recovery - przeniesie nas do innego menu i tam - Wipe Dalvik Cache

Wystarczy że wejdziesz teraz do Recovery i to zrobisz - miałem to samo i u mnie pomogło

Dodano po 2 [minuty]:

ps. romik działa sprawnie tylko dlaczego nie ma do niego GAPPS ?

• #52 22 Kwi 2013 18:44
    Sylwiusia20
    Poziom 8  

Zrobiłam tak jak radził Maxymilian. Udało mi się odpalić Odina i wróciłam do 2.3.6

• #53 22 Kwi 2013 19:13
    nawo266
    Poziom 10  

@up
    zainstaluj jeszcze raz cyana tylko zaraz po instalacji:

Cytat:
    -Wipe data/factory reset
    -Wipe cache [coś tam]
    -ostatnia pozycja w recovery - przeniesie nas do innego menu i tam - Wipe Dalvik Cache

Dodano po 32 [sekundy]:

wszystko w CWM dopiero potem Reboot

• #54 22 Kwi 2013 21:12
    Sylwiusia20
    Poziom 8  

Zainstalowałam... działa... Ale też macie tak że jak przy wyłączonym telefonie podłączycie go do ładowarki to ten się włącza?

• #55 22 Kwi 2013 21:18
    misqowiec
    Poziom 8  

tak normalne, przy usb tak samo jest,

• #56 22 Kwi 2013 21:25
    nawo266
    Poziom 10  

Cytat:
    Ale też macie tak że jak przy wyłączonym telefonie podłączycie go do ładowarki to ten się włącza?

na oryginalnym 2.3.6 jest tak samo, jak z resztą na każdym androidzie

• #57 22 Kwi 2013 21:29
    Sylwiusia20
    Poziom 8  

Właśnie na 2.3.6 miałam tylko ikonę Baterii jak się ładował, a teraz włącza mi się system.

• #58 22 Kwi 2013 21:34
    nawo266
    Poziom 10  

sory źle cię zrozumiałem bo tą ikonkę baterii też jako włączony telefon można rozumieć.

• #59 23 Kwi 2013 08:03
    maxymiliangames
    Poziom 9  

( DLA 6500D )

- Pobieramy CWM 6 ( Szukać na google )
    - Uruchamiamy telefon Odini Mode
    - Włączamy Odinka
    - Pobranego Odnina umieszczamy w dziale PDA
    - Podłączamy Telefon i wciskamy START
    - Pobieramy RootMe http://dl.dropbox.com/u/38860186/SamsungGalaxyMini2/RootMe.zip
    - Teraz na wyłączonym telefonie wciskamy vol- + vol+ + home + power
    ( Palec spuszczamy z powera zaraz po pojawieniu się logo! )
    - Podłączamy ponownie telefon do PC i odpalamy RootMe ( dla pewności 2razy )

INSTALACJA CM10.1

- Pobieramy Romka oraz google Apps
    http://www.howto-connect.com/galaxy-mini-2-s6500d-update-android-422-cm10-1-jelly-bean/ ( z tej stronki all )
    - Pakujemy 2 pliki ZIP czy Rar? do pamięci SD
    - Uruchomiamy Mini2 w recovery mode
    - Instalujemy z SD pierw CM10.1
    - Instalujemy google apps
    - Wykonaj Wipe data, wipe cache oraz wipe dalvik cache
    - Odpal Telefon

Ciesz się CM10.1 na swoim Mini 2 s6500d

( U mnie działa świetnie co ciekawsze w końcu mogę zagrać w gry z google play które poprzednio na 2.3.6 były nie dostępne. Mowa chodź by o Fantasy Town czy Sims Freeplay )]Link[/url]

Dodano po 7 [minuty]:

Więc po poprawieniu tego softa działa na nim dosłownie wszystko!
    Aparat, GPS, WI-FI i inne pierdolety.
    Jedynie co nie działa to strefa czasowa! ( Nie ma strefy czasowej dla Polski )
    Więc mamy czas 2h w plecy! Ale to chyba nie problem? Można zegar ustawić samemu, albo wybrać jakąś strefę czasową z +2h

Sofcik działa płynnie 5/5
    Wszystko działa poza strefą czasową 5/5
    Wiele gier i apek są teraz w naszym zasięgu 6/5!

Jedynie co irytuję to wspomniany problem Sylwi.
    Jak rozładuje się nam telefon na maksa i się wyłączy. To po podłączeniu go do ładowarki nie mamy ikony ładowania tylko odpala nam się system.

• #60 23 Kwi 2013 12:22
    Sylwiusia20
    Poziom 8  

Wgrałam sobie przed chwilką tego softa co podałeś... Super!!! Wszystko pięknie działa a poniżej lista gier jakie sprawdziłam do tej pory i jakie działają na nowym sofcie.

- GTA III ( Działa nawet płynnie )
    - GTA Vice City ( Działa nawet nawet )
    - Dungeon Hunter 4 ( Działa ale słabo )
    - Modern Combat 4 ( działa odziwo ładnie )
    - Wild Blood ( Działa )
    - N.O.V.A 3 ( Działa jak cie mogę )