Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Victrix X24 2i v.2011 - Wibracje i hałas - wentylatoropodobne ?

jglowczyk 23 Gru 2012 23:13 1554 7
  • #1 23 Gru 2012 23:13
    jglowczyk
    Poziom 11  

Witam.
    Od roku domek i wodę użytkową mi grzeje ten kociołek, przy zgodnej i ekonomicznej współpracy z CAR V2. Właśnie jest po pierwszym przeglądzie - 250 zł - ZA CO ???
    W porównaniu do "markowego" kociołka kolegi, o 1/3 mam niższe rachunki. Powierzchnia ta sama. Kłania się modulacja (u kolegi 6-24 KW).
    Przy serwisowaniu, ( 1000m3 gazu) wnętrze jak nowe, komora spalania błysk.
    Praca na CO bez uwag - rzekłbym ideał.

Ale, żeby nie było za słodko, UWAGA! Od dwóch miesięcy przy pracy dla CWU, po przekroczeniu temperatury 80*C, zaczyna stopniowo, pracować jak "traktor". Tak do osiągnięcia max. temperatury tj. 85*C.
    Następnie po obniżeniu poniżej 80*C, wycisza się.
    Był serwisant, pogrzebał, posprawdzał i stwierdził, że ciśnienie gazu jest za niskie. Ale równocześnie namówiłem go, na wymianę wentylatora - cena kat. 800 zł.
    Telefon do gazowni, wymiana reduktora, wezwanie serwisanta, z nowym wentylatorem i jego wymiana.
    Zakończenie pracy, złożenie kotła, następnie jego włączenie. Poskładanie narzędzi, uśmiech tryumfu i ... szok k....a kocioł chodzi powyżej 85*C - jak traktor ???
    Gość pojechał w szoku do firmy i nie ma pomysłu, co dalej?

Pompka na 1000% OK. Dźwięk nie pochodzi z łożysk wentylatora.
    Przypomina raczej wibracje, z braku wyważenia łopatek. Nowy (wymieniony) wentylator, też by to miał?

Gdy zmieniłem w kotle max. obroty wentylatora, przy pracy na CWU z fabrycznych 5650 obr/min, na min. tj. 4000 obr/min - to pracuje "prawie" normalnie, wg mnie i tak za głośno.
    Co w kotle może jeszcze hałasować? Serwisant rozkręcał też cały aluminiowy dolot powietrza i uszczelniał go czymś, ale i tak nie pomogło.

Wielka prośba do serwisantów z tego forum o pomoc.
    Pomysły, mile widziane, bo po świętach trzeba temat ruszyć.

0 7
  • #2 27 Gru 2012 14:57
    jglowczyk
    Poziom 11  

Pomoże ktoś?

0
  • #3 27 Gru 2012 17:26
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeżeli hałas pojawia się przy określonej temperaturze, to co do tego ma wentylator? Podejrzewam, że woda wrze i stąd hałas. To, że gość wymienił Ci wentylator na Twoje zyczenie to niezłe jaja. Ciekawe jak go opisał dla Immergas`a.

Dodano po 3 [minuty]:

Acha ,co do tego, że komora idealnie czysta - Twój kocioł raczej nie kondensuje, pewnie jedziesz na 60-ciu stopniach, więc masz czysto.

0
  • #4 27 Gru 2012 19:44
    Piotr77777

Po co on grzeje do takich wartości? Przecież to kocioł kondensacyjny, a na cwu wystarczy 75 C.
    Sprawdź traktorek czy hałasuje na najniższych obrotach.

0
  • #5 27 Gru 2012 20:27
    jglowczyk
    Poziom 11  

Do Mauri_b

Chyba nie wrze, bo ma na wyjściu 85*C i nie podnosi się. Pompka na 3 biegu.
    Wentylator wymieniony na gwarancji.
    Komora czysta, bo dopiero 1000m3 gazu - a temperaturę dla CO, ma przeze mnie
    obniżoną na 50*C. Kondensuje jak szalony!

Do Piotr77777

Napisałem, że na niższych obrotach nie hałasuje - prawie.
    Niestety TEN Immergas jest przy pracy na CWU fabrycznie na MAX - po co?
    Nie wiem, ale tak jest i już. Można tylko obniżyć obroty i to ma niby obniżyć moc.
    Fakt jest taki, że przy 4000 obr/min (fabrycznie 5650) nie hałasuje. :-(((

0
  • #6 27 Gru 2012 21:14
    Piotr77777

5650 to zapewne sa maxymalne obroty wentylatora, minimalne beda na poziomie 1700-2300

0
  • #7 27 Gru 2012 21:20
    mauri_b

Jaki masz zasobnik?

0
  • #8 29 Gru 2012 22:01
    jglowczyk
    Poziom 11  

Obroty najniższe, możliwe dla pracy na CWU to 4000.
    Przy 4000obr/min pracuje tylko trochę za głośno.
    Zgodnie z ideą producenta - "nie grzebać, ustawienia fabryczne najlepsze" - nie powinienem tego ruszać i kocioł ma pracować cicho, nawet przy 5650 obr, bo pracował wcześniej dobrze.

Zasobnik 200l.

0