Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fuji FinePix S8000fd - Bardzo ciemny obraz -chyba przesłona na max bez regulacji

andrew_77 23 Dec 2012 23:22 1686 4
 • #1
  andrew_77
  Level 11  
  Witam - jak w temacie;
  Po włączeniu na podglądzie jak i na wykonanych zdjęciach obraz jest bardzo ciemny. "patrząc" aparatem pod światło widać tylko poświatę czyli coś tam aparat widzi, ale jakby z przesłoniętą na max przesłoną; Nawet w trybie ręcznym naświetlając parę sekund nie ma efektu - obraz prawie czarny z minimalnymi jaśniejszymi obszarami. Z rozłożeniem nie będzie problemu - znalazłem manual.
  Proszę o porady - aparat moim zdaniem warto ratować - 18x zoom!!
 • #2
  gajmix
  Level 32  
  Aparat owszem warto ratować tylko nie wiem czemu założyłeś z góry że to przysłona jest uszkodzona. Można to przecież łatwo ocenić patrząc w obiektyw i robiąc zdjęcia w trybie manualnym z ustawioną wysoką wartością przysłony. To co opisałeś bardziej pasuje do uszkodzonego przetwornika obrazu, jeśli nie masz na wymianę to rozbieranie aparatu jest bez sensu.
  Jeśli w trybie zapisu video też masz ciemny obraz to uszkodzenie przysłony i migawki możesz z góry wyeliminować.
 • #3
  andrew_77
  Level 11  
  Dziwne- przesłona "zmienia się" w chwili włączania aparatu - tyle co widze to bardzo mały zakres ale jakoś "pracuje"; natomiast przy robieniu zdjęcia niezależnie od tego co się ustawi wygląda że się nic nie zmienia.
  Seria zdjęć (ten sam obiekt, te same warunki oświetleniowe) z różnym czasem naświetlania i rożną przysłoną dają ten sam efekt- "zdjęcia" są identyczne - czyli praktycznie czarne z minimalnymi jaśniejszymi plamami.
  Tryb wideo to samo :(
  A ile by kosztował nowy przetwornik ??
 • #4
  User removed account
  Level 1