Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dvbt jakośc sygnału i intensywnosc 100% lecz nie wyszukuje sygnałów :(

flaq1991 23 Dec 2012 23:33 4452 7
    flaq1991
    Level 9  
    Witam mam problem dekoder Strong prima v (HD) na kanale 39 jakos skacze raz na 0 raz na 45 itp a na 36 jest równe 100% i to i to ale nie wyszukuje żadnego kanału jakiś radio pin tylko który nie działa i te zakodowane polsat sport itp... nie wiem dlaczego nie chce mi wyszukać normalnego kanału np. tvp proszę o pomoc :(
    User removed account
    Level 1  
    flaq1991
    Level 9  
    opisze wszystko jak przebiegło :
    1. podłączyłem dekoder do telewizora złączem takim jak od dvd scar czy jakos tak i działa.
    2. podłączyłem antene "Wiwa an 200" do dekodera wejscie "Ant in"
    3. instalacja : wybrałem język polski, region polska, napisy wyłączone, rozdzielczosc 4:3lb, tryb skanowania ogólno dostępne, połączenie "Tv Scart" i klikam ok.
    4. wyskoczyło okno "regulacja anteny" , zasilanie anteny zrobiłem włącz i sygnalizacja zrobiłem włącz i sygnał na którym intensywnosc sygnału i jakoś jest 100% to 36 (59400Mhz) dodam też że na kanale 39 (618000Mhz) skacze jakość sygnału co 1 sekunde raz jest 0 raz 45... dlatego wybrałem kanał 36 kliknąłem ok i rozpoczęło się auto skanowanie programów, no i nie znalazło ani jednego kanału tylko te polsat sport, comedy central i cos jeszcze one są zakodowane :(

edit: dodam że to ten kanał : http://www.sat-charts.eu/nadajnik,36PoznanKominECKarolin.html

Kanały:
    Szyfrowane w Irdeto 3:
    Polsat News
    Polsat Film
    TVP Seriale
    Kino Polska
    Comedy Central
    Polsat Sport
    Polsat Sport Extra
    Nickelodeon
    TVP 1 (LRV)
    TVP 2 (LRV)
    Polsat (LRV)
    TVN (LRV)
    TV 4 (LRV)
    TV Puls (LRV)
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    A sprawdziłeś swój kabel antenowy??Jakiego koloru jest-czarnego czy białego??
    Przydałoby się jeszcze podać odległość w linii prostej od ciebie do nadajnika.:)
    fidotp
    Level 23  
    _cheetah_ wrote:
    Opisz na początek swoją instalację antenową

No i miałeś opisać instalację antenową a nie wyszukiwanie programów.
    Antena ze wzmacniaczem, symetryzatorem czy wogóle goła ?
    flaq1991
    Level 9  
    Antena ma kabel czarny zasilana z tunera
    fidotp
    Level 23  
    A w antenie ???
    Wzmacniacz,symetryzator czy nie ma nic ?
    Wysil się proszę bo mi wróżby z fusów nie wychodzą a kula szklana pękła.
    irekr
    Moderator
    Jeżeli nadal używasz anteny która wymieniłeś na wstępie to wybacz, ale jest to coś co nie powinno być w ogóle dopuszczone do sprzedaży.
    Już sam opis:
    "Typ anteny: DAB, DVB-T, DVB-T2, FM, UHF, VHF"
    świadczy,że ktoś kto to sprzedaje nie ma pojęcia (albo "celowo nie ma pojęcia") o tym co oferuje.
    Ale cóż, Wolna Amerykanka i "łapanie jelenia" to typowa polska specjalność...

Jeżeli wskazuje Ci poziom na MUX4 (kodowanym Polsatu) 100% siły i 100% jakości to oznacza że jesteś abo bardzo blisko Karolina lub Mosiny. Jeżeli to prawda, że antena ma wzmacniacz 48 dB (totalna paranoja!) to taki wzmacniacz MUSI być przesterowany. Przesterowanie wzmacniacza objawia się właśnie takimi dziwnymi skokami siły/jakości na kanałach MUX1/2/3.
    Jako ciekawostkę dodam, ze około 1/4 obszaru Poznania nie ma właściwego poziomu sygnału ze Śremu. Dotyczy to odbioru na antenach zewnętrznych (!).
    Anteny pokojowe można używać (ale bez gwarancji!!) tylko w południowych częściach miasta (od linii Górczyn/Hetmańska/Gądki na południe) i na wyższych pietrach wieżowcach tam, gdzie okna skierowane są w kierunku południowym.
    Uruchomienie nadajników doświetlających jest w Poznaniu absolutną koniecznością. Dziwi mnie że ta sytuacja - sygnalizowana już przed wyłączeniem sygnałów analogowych - została całkowicie zignorowana.

Dlatego ponawiam pytanie o:
    - miejscówkę, w miarę dokładnie,
    - jeżeli możesz to zamieść zdjęcie tego "cudownego kabla"