Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault espace 2 2dci - wyciek paliwa w okolicy wtryskiwaczy

mankors 24 Gru 2012 00:21 3552 2
  • #1 24 Gru 2012 00:21
    mankors
    Poziom 1  

Witam niedawno kupiłem renault espace 3 z silnikiem 2.2Dci . wczoraj zauważyłem wyciek ropy w okolicy pompy wspomagania hamulców , Potem się okazało że na pokrywie wtrysków zbiera się ropa . Nie wiem za bardzo co ma zrobić czasami trochę grzebie przy samochodzie więc może dzięki waszym sugestiom udało by mi się usunąć awarie . dodam że przy szybszej zmianie biegów i bardziej gwałtownym przyspieszeniu zapala się kontrolka silnika z stop i silnik się wyłącza . Szukałem czego kolwiek na ten temat ale wiedza jaką znalazłem niewiele pomogła . Zastanawiam się czy przyczyną może być uszkodzenie np. przewodu doprowadzającego paliwo do wtryskiwaczy . Proszę o pomoc .

2 2
  • #2 24 Gru 2012 09:24
    Piasek80
    Poziom 29  

Na pierwszy ogień sprawdziłbym dociągnięcie nakrętek rurek wysokiego ciśnienia na wtryskiwaczach. Może za słabo dociągnięte lub już poprzeciągane. Towarzyszące butowaniu zjawisko może być bezpośrednim skutkiem tego: spada ciśnienie na listwie i czujnik notuje zanik ciśnienia. Jedno jest pewne: ktoś tam już coś reanimował przed tobą i może być sporo niespodzianek

1
  • #3 24 Gru 2012 11:11
    Jackall
    Poziom 27  

Powroty mogą być nieszczelne.

2