Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT 2250 poraz n-ty. Układ nie reaguje na żaden przycisk.

07 Lut 2005 22:47 1298 4
  • Poziom 10  
    ... nio i problem
    wszytko pieknie ladnie ukladzik wreszcie jest - duzo oczekiwan - a tu luu lipa ;( kit nie fura sie ;(

a teraz na serio
    uklad avt 2250/1 i avt 2252/2 qpilem na allegro - nie posiadal pamieci sram i rezonatora kwarcowego - dokupilem zalozylem - ale niestety ukladzik nie pracuje jak nalezy - po zapodaniiu zasilania ledzik sie swieci a na wyswietlaczu jak nie bylo tak nie ma nic co mialoby wskazywac na zglaszanie "monitora" - swieci sie tylko jeden z wyswietlaczy (cale 8 segmentow) i nic pozatym - uklad nie reaguje na zaden przycisk klawiatury, ani na reset. polutowany jest solidnie wiec nie przypuszczam aby w tym tkwil blad - moze epromik jest niezaprogramowany?? (jak tak to gdzie szukac wersji do wgrania)- a mze ktos mial juz taki problem i zna rozwiazanie mojego problemu??
    pozdrawiam flay
  • Poziom 20  
    1. Zacząłem od niezaprogramowanego (bez EPROM'u) kitu i nie pamiętam żeby coś się świeciło.
    2. Zamieniłem procesor na AT89S52, bo można go programować ISP.
    3. Ponieważ nie miałem wsadu, rozgryzałem kit Bascom'em 8051 i z pomocą elektrody.
    4. Na koniec, wgrałem plik .hex (ten dla EPROM'u) do flash'u µC i kit startuje tak jak powinien tzn.: zgłasza się napis, a potem świeci się kropka pierwszej cyfry LED
  • Poziom 22  
    Witam
    Jeżeli masz możliwość wgrania wsadu to zczytaj pamięć z programem. Na początku powinen być tekst z prawami autorem lub coś w tym stylu. Zwróć uwagę czy wogóle jest jakiś program. Z tego co pamiętam to w/w układ miał zabezpieczenie w razie wysypania sie programu wygaszał sprzętowo wyświetlacze. Więć jeżeli świeci jeden to procesor coś miele, albo bardziej prawdopodobne coś jest skopane. Jeżeli będziesz potrzebował to Ci podeślę orginalny wsad.
    Pozdrawam
  • Poziom 10  
    nio jesli mozesz to bardzo bym prosil o ten pliczek z wsadem ;) nio i moze jakies info jak to bez bulu zaladowac ;)
    pozdro flay
    priv: flaymen(malpa)op.pl
  • Poziom 22  
    Witam
    Wsad poszedł na prv. Co do Twojego postu to wnioskuję że stawiasz pierwsze kroki. Potrzebny będzie Ci programator pamięci Eprom EEprom, ewentualnie kolega który dysponuje takowym. Programujesz kostkę U3. Dobrze by było zgrać najpierw pamięć z Twojej kosci i porównać pliki z moimi. To pozwoli Ci na wstępie określić czy nie ma orginalnego programu, a jeżeli oba pliki będą identyczne to możesz być pewien że błąd siedzi w układzie.
    Pozdrawiam