Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka udarowa Toya 500W- iskrzy na szczotkach.

EltraATS 24 Gru 2012 14:55 8430 13
  • #1 24 Gru 2012 14:55
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Witam. Wyrwałem od sąsiada za ,,flaszkę" nową wiertarkę Toya o mocy 500W. Ogółem działa, trzyma obroty, jest mocna ale silnie iskrzy na żółto na szczotkach, nie grzeje się, nie śmierdzi- ale iskrzy. Sprawdziłem szczotki- są ok, długie i nie zniszczone. Wie ktoś gdzie szukać przyczyny? Ja wymiękam, komutator jest w dobrym stanie nie zniszczony. Proszę o pomoc. Za pomocną poradzę daję +30pkt.

0 13
  • Pomocny post
    #2 24 Gru 2012 15:01
    emil_elektryk
    Poziom 21  

To normalne, jeśli jest nowa to można przyjąć, że szczotki dopiero się układają "Docierają" jak kto woli.

0
  • #3 24 Gru 2012 15:07
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Nowa nigdy nie używana, włączona dosłownie na chwilę. Czyli dać się im ułożyć? Kolega już mnie ,,straszy" że wirnik lub stojan.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Gru 2012 15:24
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Włącz ją i niech popracuje parę minut luzem, następnie chwilę pod obciążeniem, jeżeli na żadnej z par lamelek komutatora nie będzie widać nadpaleń to wszystko w porządku.

0
  • Pomocny post
    #5 24 Gru 2012 15:32
    12pawel
    Poziom 33  

Te chińczyki często nie ustawiają się osiowo wirnik ze stojanem i z szczotkotrzymaczami. Ja bym rozebrał i próbował je ustawić w idealnej pozycji. Jeśli jednak jest coś uszkodzone to iskrzenie najczęściej powstaje przy spalonym wirniku.

0
  • #6 24 Gru 2012 16:05
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Wszystko ustawione jest ok, jednak krzywe jest to koło chłodzące silnik, ma ono jakiś wpływ na iskrzenie?

0
  • Pomocny post
    #7 24 Gru 2012 16:08
    ElectroTom
    Poziom 24  

Może sprawdź jeszcze, czy wirnik od strony komutatora nie ma jakiegoś luzu ( może na łożysku ). O ile ta wiertarka ma takowe.

0
  • Pomocny post
    #8 24 Gru 2012 16:11
    Kostek1987
    Poziom 10  

Jak nowa to bym faktycznie dał jej chwile pochodzic zeby sie dotarła. to ze wiatrak krzywy nie ma znaczenia

0
  • #9 24 Gru 2012 16:22
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Ma łożyska, zdjęcia już się wrzucają na serwer. Luzów nie ma, ale łożyska są pokryte ,,smarem". Ogółem to nie znam się na komutatorach, na mój gust ten tutaj jest ok, zresztą oceńcie sami:

Wiertarka udarowa Toya 500W- iskrzy na szczotkach. Wiertarka udarowa Toya 500W- iskrzy na szczotkach. Wiertarka udarowa Toya 500W- iskrzy na szczotkach. Wiertarka udarowa Toya 500W- iskrzy na szczotkach. No i co sądzicie? W dobrym stanie jest komutator? A może gdzie indziej widzicie nieprawidłowość?:P Proszę o odp.

0
  • Pomocny post
    #10 24 Gru 2012 16:51
    Arturo2005
    Poziom 33  

ElectroTom napisał:
    O ile ta wiertarka ma takowe.

łożysko ma ale osadzone w plastiku :) Tam też sprawdź luzy.

0
  • Pomocny post
    #11 24 Gru 2012 16:51
    bruns
    Poziom 30  

Używać i nie brać do głowy ! Jaka cena taka jakość . Przecież te wiertarki były w marketach po trzydzieści parę złotych . Nowe z gwarancją !

0
  • #12 24 Gru 2012 17:01
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

No to ja za tą dałem 28, bo równowartość 0,7... Osadzone w plasiku ale dla pewności zalałem klejem.

0
  • Pomocny post
    #13 24 Gru 2012 17:33
    12pawel
    Poziom 33  

Krzywy wiatrak przy prędkości wirnika 6000obr/min może powodować wibracje i szczotki mogą iskrzyć. Jeśli chodzi o zdjęcia to komutator wygląda ładnie, nic nie jest powypalane. Jeśli byłaby to droższa wiertarka to drążyłbym temat, ale w tym przypadku nie wiem czy warto coś tam dłubać. Używać póki kręci i póki iskrzenie nie jest niebezpiecznie duże.

0
  • #14 24 Gru 2012 18:46
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Cytat:
    ...puki iskrzenie nie jest niebezpiecznie duże.
    Nie jest? iskry potrafią wypaść z wiertarki i spaść na stół, iskry są takie jak przy cięciu szlifierką kontową metalu tyle że mniejsze, i iskrzy co jakiś czas.

Dodano po 11 [minuty]:

Nie chcę aby skończyła tak jak ta:
    Link

A iskrzy podobnie tylko 4x słabiej.

0