Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester podzespołów elektronicznych

lubiszto 24 Gru 2012 15:32 3252 2
  • Tester podzespołów elektronicznych

Witajcie, to jest moja pierwsza taka konstrukcja z mikrokontrolerem. Zawsze gry składałem jakiś układ musiałem odszukiwać noty katalogowe w internecie w celu sprawdzenia co gdzie jest. Tester powstał po to żebym miał możliwość szybkiego sprawdzania opisów wyprowadzeń (głównie na tranzystorach). Z góry założyłem że nie potrzebuje jakiejś super dokładności, więc nie używałem żadnych rezystorów 1% itp. Do gustu przypadł mi projekt z tej strony: Link i go skopiowałem.

Budowa:

Nie miałem w domu rezystorów 680Ω (o ile dobrze pamiętam) , więc "skleiłem" 3 w 1. widać to na poniższym zdjęciu:
    Sądzę że to główny problem jego niedokładności, ale jak napisałem wyżej mi to nie przeszkadza.

Z montażem pcb nie miałem żadnych złych przygód, a prezentuje on tak:
    Nareszcie mogłem przetestować moją wiertarkę do płytek, którą wkrótce planuję zaprezentować.

Oto moje innowacyjne mocowanie baterii zrobione z taśmy izolacyjnej :D

Tutaj widać modyfikacje (zalecane w linku powyżej)

I jeszcze gniazda. Z daleka wyglądają ładniej, a tak wogóle to i tak by się porysowały.

Zdjęcie na którym było Pcb+wyświetlacz gdzieś mi zniknęło a nie chcę rozkręcać obudowy, także musicie się obejść bez niego :D

Chętnie poczytam co o tym myślicie.
    Pozdrawiam
    Szymon

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 24 Gru 2012 15:48
    John5MM
    Poziom 19  

Tak, serio to rezystory 680R i 470K wymień na 1% no a stylistycznie niezbyt udany projekt, mogłeś się postarać bardziej

• #3 24 Gru 2012 22:39
    lubiszto
    Poziom 7  

Napisałem wyżej że nie potrzeba mi dokładności więc nie będę tam pakował na razie 1%. Koledzy weźcie pod uwagę że pierwszy raz w życiu obrabiałem obudowę pod układ a tak w ogóle to i tak mi się to w warsztacie poniszczy :wink: