Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Caravan 3.3-2001 rocznik - w czasie Jazdy nie pali na wszystkie cylindry

24 Gru 2012 16:33 2907 6
  • Poziom 23  
    Witam
    Mam problem z samochodem , wymieniane były świece i przewody wysokiego napięcia , pomogło na 100km potem znow to samo czylo jak jest zimny chodzi ok
    , jak sie nagrzeje to szarpie , dławi się czasami nawet gasnie. Gdy jest na postoju nawet po nagrzaniu nic sie nie dzieje tylko w czasie jazdy
    Odczytałem bledy ale nie wiem co one znaczą bo nie znalazłem listy z kodami usterek
    prosze o pomoc z tymi kodami
    P0645
    P0203
    P0401
    P0300
    P0303
    P0172
    P0442
    P0455
    P0456
    P1699
  • Poziom 23  
    witam
    wykasowałem kody przez odpięcie akumulatora i wyskoczył tylko potem P1684
    Dziś miałem 50km trasę i juz po 40km, zaczął słabnąc i nie palić na wszystkie cylindry
    jak i na gazie tak i na benzynie , nawet na postoju na skrzyżowaniach zaczął szarpać a potem gasnąć.Sprawdziłem kody błędów i pojawił P0203.
    przypominam , świece i przewody są nowe , nawet zamieniałem świece miejscami myśląc ze któraś się uszkadza po nagrzaniu się silnika.
    proszę o jakieś sugestie, a może kupić nową cewkę zapłonową
  • Poziom 23  
    Samochód był jeszcze u 3 mechaników i jednego elektryka który stwierdził do wymiany moduł cewki zapłonowej,kupiłem cewkę nową za kwotę 260zł. wymienił ją i skasował 100zł.za wymianę, ale to nic nie pomogło wysłał do 4 mechanika, sprawdził katalizator i rozłożył ręce , wysłał mnie do gazownika mówiąc ze jest dobry w elektronice, gazownik w ciągu 15 minut naprawił samochód.Przyczyna usterki banalna.Sprawdził świece w testerze i okazało się ze jedna jest wadliwa miała zwarcie nie było go widać oglądając jej wzrokowo.
    Wniosek:
    auto spędziło w sumie miesiąc u 4 mechaników i elektryka,za to skasowali w sumie 450zł. nie usuwając usterki, a gazownik skasował 100zł ale autko chodzi super
    zawsze wymieniajcie przewody Wysokiego napięcia i świece mając na uwadze to ze nowa może być wadliwa.
    Zamykam temat