Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

punto ii - radio nie dziala - tylko podswietlenie

24 Gru 2012 18:55 4194 8
  • Poziom 10  
    Witam, mam takie radio: http://pics.adoos.co.uk/e1aefdc7f6372b59150ef...25-blaupunkt-cassetteradio-for-fiat-punto.jpg
    Po przekręceniu kluczyka i włączeniu radia (przycisk po lewej stronie) radio podświetla się, ale żadne informacje nie są wyświetlane na wyświetlaczu. Zostawiłem włączony zapłon na 20 minut - nic. Odłączyłem zasilanie na godzinę - również nic się nie zmieniło.Wymontowałem radio i podłączyłem starego blaupunkt'a z innego radia - działa bez problemu. Sprawdziłem bezpiecznik w blaupunkcie z punta - jest w porządku. Dla pewności wymieniłem - sytuacja jednak się nie zmieniła.
    Pytania:
    - Miał ktoś taki problem? Jakiś 'standardowy' sposób postępowania?
    - Moglibyście podrzucić link do schematu? Możliwe, że ktoś coś grzebał wcześniej przy kostkach i kable są pozamieniane, gdzieś brakuje zasilania itp. Wnioskuje, że może tak być, ponieważ radio nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i trzeba to robić ręcznie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    To radio posiada kod.
    I posiada sterowanie CAN-em więc na kluczyk go nie wyłaczysz.
  • Poziom 10  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    To radio posiada kod.

Wiem, kod rowniez do niego posiadam :) problemem jest fakt, ze wyswietlacz nie sygnalizuje zupelnie niczego, poza pieknym, pomaranczowym podswietleniem i nijak tego kodu wpisac sie nie da.
    Strumien swiadomosci swia napisał:

I posiada sterowanie CAN-em więc na kluczyk go nie wyłaczysz.

Gdzies to pojecie juz czytalem, moglbys doprecyzowac co to w praktyce oznacza?
  • Poziom 43  
    PRZED włączeniem radia trzeba nacisnąć 2 klawisze razem któraś cyfra i jakiś inny następnie właczyć radio gałką.
    Ale przy każdym właczeniu trzeba kod podawac.

Można to naprawić ale wchodzi to w radio code edycje memorki i nie jest tu legalne.
  • Poziom 10  
    Jadowniki :) z czego to wynika, ze za kazdym razem trzeba ten kod podawac? W innych samochodach kod byl wymagany dopiero wtedy, gdy odlaczylo sie zasilanie od radia - a tu jest jakos inaczej.

Miernik w dlon, schemat znalazlem. Zasilanie jest wszedzie tam, gdzie powinno byc. Kostki wygladaja na nieruszane, wszystko sie zgadza ze schematem. Mimo to wyswietlacz nadal nic nie pokazuje. Wyciagnalem radyjko, rozlozylem na stole, podpialem zasilanie i poczekam chwile, moze ruszy.

Na naklejce z boku napisane jest 'Fiat Punto LOW' - z tego, co wyczytalem w sieci to radio nie ma sterowania CAN, dodatkowa wtyczka, na ktorej (wg schematu) powinna byc komunikacja z CAN nie jest podpieta, co wiecej - w ogole jej nie ma. Wiec jestem dobrej mysli :D
  • Poziom 43  
    POdaj typ radia to sie wszystko wyjaśni.
  • Poziom 10  
    Jedyne informacje, jakie na nim znalazlem to nazwa producenta - Blaupunkt, informacja o samochodzie - Fiat Punto LOW i model BP9372
  • Użytkownik obserwowany
    Jest to radio do punta II . Zasilanie tylko stałe +30 . Włacznie aktywowane gałką lub z sieci CAN.
    Także jak nie ma podpiętego CAN to jest problem.
    Za każdym właczeniem trzeba wbić kod i od nowa wyszukać stacje.
    PO podaniu napięcia powinno sie pojawić --- , can check, inentifi , w zależności co radio próbuje zrobić.
    Bez CAN po 20 min i tak sie wylaczy samo.
  • Poziom 10  
    Zostawilem wlaczone na godzine, potem wylaczylem, teraz wlaczylem ponownie - pojawil sie napis WAIT. Radio zmontowane 'na stole' - podpiete tylko dwa plusy i masa. Zostawie na noc, rano zobacze co sie bedzie dzialo.