Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podlaczenie laptopa do telewizora

arczi2678 24 Dec 2012 19:40 2247 12
    arczi2678
    Level 11  
    Witam,
    zakupiłem ostatnio kabel do podłączenia laptopa jakiś stary toshiba (wyjście vga) do telewizora samsung jakiś 3d ( hdmi), no i mam problem bo nie wiem czy kabel jest popsuty czy coś robię źle, Telewizor nie wykrywa laptopa i na odwrót. Laptop ma zainstalowany Windows XP.
    Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za brak konkretnych informacji.
    irekr
    Moderator
    Jeżeli podłączyłeś laptopa kablem VGA/VGA - więszość telewizorów LG - nawet tych najnowszych - ma wejście VGA - to najprawdopodobniej w opcjach grafiki laptopa jest zakładka do włączania/wyłączania sygnału na drugi - zewnętrzny monitor.
    Miałem kiedyś podobnego laptopa Compaq i tez trzeba było włączać zewnętrzne gniazdo monitora.
    arczi2678
    Level 11  
    No i właśnie to nie działa jeśli o tym myślę.
    irekr
    Moderator
    A jak podłączysz zwykły monitor komputerowy do laptopa to jest obraz na tym monitorze?
    arczi2678
    Level 11  
    A widzisz nie mam za bardzo jak tego sprawdzić bo nie mam monitora z hdmi
    irekr
    Moderator
    Jeżeli masz wyjście VGA z laptopa to chodziło mi o sprawdzenie czy to wyjście jest aktywne w formacie VGA.
    A laptop ma wyjście HDMI..?
    arczi2678
    Level 11  
    No właśnie nie ma. Sprawa wygląda tak: mam kabel vga/hdmi, laptop ma tylko vga tv ma tylko hdmi.
    Ture11
    Level 38  
    A ten kabel to nie działa przypadkiem w drugą stronę, tzn. z HDMI na VGA? Jakoś sobie nie mogę wyobrazić połączenia tych dwóch standardów...
    arczi2678
    Level 11  
    Dobra już zajarzyłem dzięki za info. No rzeczywiście idiotyzm z vga na hdmi przesyłać obraz.
    irekr
    Moderator
    Dziwi mnie ze ten Szajsung nie ma wejścia VGA
    Mam obok 32D5000 i PC IN w formacie VGA jest jak wół w rogu niedaleko gniazda antenowego...
    Co to za Szajsung bez VGA..?
    arczi2678
    Level 11  
    Tylko że laptop ma vga :p boże gdzie ja napisałem że nie xd
    irekr
    Moderator
    Chodzi mi czy ten Szajsung ma PC IN.... ?
    To ze laptop ma VGA to wiemy...
    ;)
    arczi2678
    Level 11  
    Aha no to nie wiem, właściwie piszę w czyjejś sprawie.