Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja piesza po Tokio na netbooku - jaki program ?

24 Gru 2012 19:46 2010 14
  • Poziom 8  
    Witam. W styczniu prawdopodobnie polecę do Tokio. Chciałbym zorganizować sobie pieszą nawigację GPS. Mam netbooka, wczoraj kupiłem odbiornik GPS, Holux M-215. Chciałbym to poskładać i zgrać z oprogramowaniem. Teraz pytanie, jakiego programu użyć, takiego z mapą Japonii ?

Przydałaby mi się też mapa Włoch - Bolognia, Wenecja, Rzym i Czech - Praga.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja potraktuję sprawę trochę a rebours - jedziesz do Tokio, stolicy elektroniki wszelkiej. I pewnie bez trudu kupisz sobie tam jakieś cudo, o którym tutaj jeszcze długo nawet marzyć nie będziemy...
  • Poziom 8  
    Mam Acer'a Aspire One d260, z windowsem 7.
  • Poziom 8  
    Ok. Mam oprogramowanie Garmin PC. Do tego mam też mapę Japonii, z angielskimi napisami.

Tylko widzę, że jest mały problem. Chciałem pododawać sobie w Tokio kilka POI (np. mieszkanie, w którym się zatrzymam). I nie do końca mi się to pokrywa z mapą Google. Wpisuje dokładną lokalizację - stopnie, minuty, sekundy kątowe i wrzuca mnie w inne miejsce na mapie. Boje się, czy przypadkiem mapa, ta na Garminie nie jest skopana.

Dla przykładu wpisałem dokładną lokalizację Tokyo Tower i wyszło coś takiego:

w czerwonym prostokącie punkt w którym mnie wrzuciło, w drugim lokalizacja Tokyo Tower na tej garminowskiej mapie :( przecież one powinny się pokryć, a tu różnica ok. 300 metrów w długości i 300 metrów w szerokości geograficznej...
  • Poziom 39  
    Może to wina tego, że po fukushimie przesunęła się japonia o kawałek, a mapy masz sprzed fukushimy>?
  • Poziom 8  
    Widzę, że jednak problem leży gdzie indziej... Wgrałem mapę Polski, odczytałem z Google Map pozycję mojego domu. Wrzuciłem dane w Garmina i też punkt mi wyskoczył jakiś kilometr dalej w innym miejscu. A ta mapa Polski na pewno jest dobra, bo sprawdzałem już ją w terenie.
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    A może dokładność lokalizacji (czytaj ; ilosc miejsc po przecinku) w podawanych współrzędnych jest zbyt niska?
    Zrób odwrotnie - przeczytaj współrzędne jakiegoś punktu z Google Map i wpisz dokładnie do nawigacji i porównaj.
  • Poziom 8  
    wpisuję maksymalną liczbę miejsc po przecinku...
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    A wprowadź proszę takie koordynaty w nawigację (jeżeli masz mapy UK oczywiście) : 51.633738,-0.764758 i napisz co wyszukała.
  • Poziom 8  
    nie mam mapy UK; ale zmieniłem format wprowadzenia koordynatów (wcześniej wyglądał on tak - XX°XX.XXX') i teraz jestem już tylko 30 metrów od faktycznej lokalizacji :D
  • Moderator Programowanie
    Czyli Garmin ma jednak mniejszą dokładność lokalizacji, niż Google Maps, czy nawet odbiornik GPS w moim telefonie, z którego pochodzą koordynaty które podałem :(
    Skoro obcina 1 czy 2 ostatnie cyfry znaczące, to nie można się dziwić, że podaje punkty oddalone od oczekiwanych o dziesiątki czy setki metrów.
    Dziwne, bo zawsze uważałem tę firmę, za jednego z liderów technologii GSP. :/
  • Poziom 8  
    obcina jedną cyfrę; dzięki za pomoc :)
  • Poziom 40  
    Źle dane wprowadzasz

Na zdjęciu masz stopnie minuty
    DD MM,MM
    Inna forma to
    DD MM SS
    Czyli stopnie minuty sekundy (w tym pierwszym sekundy są jako część dziesiętna)

W Google masz stopnie i dziesiętne części stopnia.
    Minuty/sekundy maja zakres do 60-ciu
  • Poziom 8  
    W Garminie mam do wyboru kilkanaście formatów, zmieniłem teraz na zaznaczony na zdjęciu poniżej:

i jest już ok. W Google jest jedna cyfra więcej. Praktycznie wszystko teraz gra. To dobrze, bo nie chciałbym się motać na miejscu :)