Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio Exilim ex-fc100 - Traci pamięć po każdym wyłączeniu

24 Gru 2012 22:15 1320 2
  • Poziom 12  
    witam , mam problem w casio exilim ex-fc100 przy każdym włączeniu aparatu mam ustawienia fabryczne i musze wszystko ustawiać , czy to wina tej bateryjki/kondesatorka na płycie głównej ?? jeśli była by uszkodzona to nie powinien gubić tylko pamięci przy wyciągnięciu akumulatora do ładowania ??
    u mnie na płycie jest taka bateryjka PAS414hr , na necie znalazłem za 12zł i pisze ze to kondensator , tylko czy to będzie wina tego czy są jakieś inne usterki przy takim zachowaniu ? podkreślam że gubi pamięć nawet jak akumulator mam naładowany i tylko wyłączę i włączę aparat
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Prawdopodobnie takie zachowanie będzie jednak spowodowane uszkodzeniem tej bateryjki , koszt nie jest jakiś wielki , warto spróbować . Może być też tak że bateria ma zwarcie i nie pozwala zapisać nowych ustawień powodując reset.
  • Poziom 12  
    niestety :( załatwiłem dziś od znajomego tą bateryjkę , od razu wytłumaczył mi że to jest kondensator 3,3V , przylutowałem i nic to nie pomogło , doradził mi żebym sprawdził czy jest ładowanie na tym kondensatorze i jak w aparacie jest akumulator to na kondensatorze jest 3,2V , postaram się pożyczyć inny aparat i zrobię zdjęcia płyty głównej może ktoś wpadnie na jakiś inny pomysł :)