Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis. Obraz robi się panoramiczny, słychać jak gdzieś iskra skacze.

07 Lut 2005 23:47 996 7
  • Poziom 13  
    padło mi coś w moim elemisie. Chodzi o kineskop obraz robi się panoramiczny a nie jest to żadna funcja telewizora i odczasu do czasu "wskakuje" normalny obraz przy okazji słychać jak gdzieś iskra skacze co to może być i jak się tego pozbyć
  • Poziom 20  
    Nie podales typu TVC Elemis. Sprawdz czy iskrzy w lufie czy na plycie tv.
    Najlepiej zrob to w zaciemnionym pokoju, zlokalizujesz miejsce usterki.A potem zobaczymy.
    Pozdr.
  • Poziom 13  
    Zgadzam się z Galkowisem. Przyciemniony miejsce i obserwować należy najprawdopodobniej okolice trafa wn. Niewykluczone też cewki odchylające(!?). POzddrox!!! Artex
  • Poziom 24  
    Sprawdź w okolicach wtyku WN na kinolu jeżeli tam to trzeba dobrze umyć i wysuszyć jeżeli iskra strzela do rdzenia trafa WN to niestety trafo do wymiany jeżeli w podstawce kineskopu -do wymiany podstawka. Tak jak podpowiedzieli koledzy sprawdź gdzie to iskrzy
    powodzenia i pozdrawiam
  • Poziom 13  
    iskry skaczą na cewce, a typy nie podam jaki to bo jest to składak mój wójek robił te telewizory i ten mój jest modelem samym w sobie co teraz ??
  • Poziom 18  
    może chociaż rozmiar kineskopu, płyty chyba wujek nie trawił... podaj scalaki to coś dopasujemy+ numer tej cewki
  • Poziom 25  
    Witam,jeśli obraz robi się panoramiczny to usterka leży najczęściej
    w układzie odchylania pionowego,(V) , i tam szukaj,czyli przy układzie z
    radiatorem ,wymiana elektrolitów przy układzie ,a najprawdopodobniej masz zimne luty,albo przy wtyku cewek H,V,albo przy układzie odchylania,a nie szukaj przyczyny panoramy w kineskopie.Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    hmmmm z tym telewizorem to tylko płopot niby działa ale co to za działanie wszystko niby jest dobre. Pozostawiam ten problem do zepsucia się elemisa, wtedy kupie nowy ;)