Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena satelitarna. Jak mam ją poprawnie ustawić?

08 Lut 2005 00:04 2906 3
 • Poziom 2  
  Czy ktos moze mi pomoc w ustawieniu anteny satelitarnej.
  nie mam pojecia jak to zrobic ;)

  Pozdrawiam
  Przeniesiono z: Schematu/instrukcji... [h]
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Najprościej porównaj z ustawieniami u sąsiadów, a póżniej dokładnie i delikatnie próbuj uzyskać najczuściejszy obraz
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Jeszcze parę szczegółów.
  1. Najpierw zestruj swój odbiornik sat u kolegi na dobrej antenie na jakąś silną stację i zapisz w pamięci odbiornika to ustawienie.

  2. Przenieś odbiornik do siebie , podłącz do swojej anteny i telewizora i tak długo szperaj po niebie aż zobaczysz u siebie obraz.

  A tak na marginesie to najlepiej do tego nadają sie odbiorniki starego typu czyli "analogowe" . Najlepiej ustaw antenę na analogu na najsilniejszy sygnał (przy kręceniu anteną pojawiają sie i znika poziomy śnieg) a dopiero potem podłacz cyfrowy. Ustawienie jest mocno krytyczne, wystarczy krawędz anteny przesunąć o 2-3 cm żeby zniknął obraz.

  Jeszcze druga uwaga, częstotliwośi heterodyny w konwerterach anteny (Twoim i kolegi) mogą się trochę różnić (choć teoretycznie nie powinno). Dlatego dokładne dostrojenie częstotliwości w odbiorniku trzeba zrobić na taj antenie, z którą będziesz docelowo pracował.

  Są też mierniki siły sygnału z anteny ale nie wiem czy uda Ci się taki pożyczyć
  (Nie będziesz kupował kawiarni by się napić kawy)
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Najpierw trzeba ustawić kąt elewacji (z tyłu anteny jest skala ze śrubą kontrującą-trzeba zobaczyć u sąsiada jaki jest ustawiony), następnie ustawiamy częstotliwość jakiejś stacji z satelity do którego będziemy się dostrajać. Gdy będzie widać ślad obrazu, należy bardzo wolno kręcić w prawo lub lewo anteną aż do uzyskania klarownego obrazu (brak śnieżenia oraz białych i czarnych kreseczek)