Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

manta dvb-t02 brak obrazu.

25 Gru 2012 12:48 3909 18
  • Poziom 7  
    Witam.Mam problem z moim dekoder manty dvb-t02. Na programach hd obraz przerywa i dźwięk tak samo.A natomiast na programach zwykłych programach obrazu wcale nie ma a dźwięk przerywa mam zwykły telewizor starszego typu i nie wiem co może być przyczyną .
  • Poziom 35  
    Jak wygląda twoja instalacja antenowa, bo od niej należy chyba zacząć plus oczywiście lokalizacja względem nadajnika/nadajników.
  • Poziom 7  
    Mam siatkówkę zwykłą i kierunek Warszawa.
  • Poziom 39  

• gdzie masz tę antenę zamocowaną?
    • jak wiekowy i jakiej średnicy jest kabel antenowy (~5mm czy ~7mm)?
    • Jakie poziom i jakość sygnału pokazuje dekoder na poszczególnych mux-ach?
  • Poziom 7  
    1.zamocowaną mam na sztycy w szczycie domu.
    2.nie wiem dokładnie ile ma ale w przedziale 8-10 lat a średnica jest 5mm
    3.połowę
  • Poziom 39  

Problemem może być wzmacniacz a antenie, kabel antenowy, zasilacz antenowy.
    Kierunki na Raszyn i PKiN.

W takim przypadku powinno się postępować następująco:
    • wymienić wzmacniacz znajdujący się w antenie na symetryzator antenowy: przykładowo taki,
    • wymienić wtyczkę antenową zasilacza antenowego na zwykłą wtyczkę antenową, najlepiej w całości metalową.
    • wymienić kabel antenowy na taki o maksymalnie dużym współczynniku ekranowania, do zastosowań zewnętrznych (osłona z PE, kolor czarny) - przykładowo.
    Ja bym zaczął od wymiany kabla antenowego.

Najważniejsze przy odbiorze DVB-T jest precyzyjne ustawienie anteny na MAX wskazywanej prze dekoder jakości odbieranych mux-ów.
  • Poziom 7  
    a teraz nic nie robiąc mam biały ekran i normalny głos
  • Poziom 39  

Jeśli jakość odbieranych mux-ów jest granicach połowy wskazań max, to wszystko się może dziać z odbiorem.

Podstawa to uzyskanie jakości sygnału na max, czyli w twojej Mancie będzie to pewnie 100% (MAX wskazań). Wtedy dopiero można zastanawiać się, czy problem nie tyczy się ewentualnie samego dekodera.
  • Poziom 7  
    Wymieniłem antenę oraz kabel i odbiera prawidłowo tylko TVN HD
  • Poziom 39  

Czyli, jaką masz teraz antenę i czy wszystko jest OK i sprawne (zasilacz antenowy, wzmacniacz, połączenia?), bo wygląda, że instalacja nie jest w tej chwili sprawna.

Stroiłeś ręcznie Mantę?

Jakie wskazania jakości i poziomu sygnału pokazuje Manta na TVN HD i ewentualnie na pozostałych mux-ach.
  • Poziom 7  
    antena siatkowa,zasilacz antenowy jest sprawny, płytka jest sprawna,kabel antenowy wymieniony, odbiera jedynie tvn hd (ladnie )
    no nie można przesunąć w dół żeby stroić ręcznie tą mante
  • Poziom 39  

Jeśli odbierasz tylko TVN HD to coś musi być nie tak z instalacją antenową, nie ma cudów. Czy masz różnicę w odbiorze TVN HD przy wyjętym z gniazda i włożonym do gniazdka zasilaczu antenowym?

I jakie masz wskazania poziomu i jakości odbieranego sygnału (jedno lub dwukrotne naciśnięcie guzika 'INFO' na pilocie.

Musi być dostępna opcja strojenia ręcznego.
  • Poziom 2  
    Kolego zacznijmy od ANTENY!
    siatki czasami nie chcą działać na cyfrówce byle Yaga np.
    http://www.abovio.vector.com.pl/flash-d-nano/ daje lepsze parametry MER i BER
    Raszyn (Warszawa chodzi pięknie ponad 100 km od nadajnika)
    Częstotliwości:

DVB-T Z Raszyna(Warszawa)
    MUX-1 kanał 58; 770 MHz
    MUX-2 kanał 48; 690 MHz
    MUX-3 kanał 55; 746 MHz

programuj po parametrach Mux-ów lub po LCN.
  • Poziom 39  

No i dobrze robisz, tylko po wejściu w instalację warto z niej wyjść ('EXIT'), a potem wejść w MENU i zrobić instalację ręczną - szybciej o wiele jest. W instalację ręczną i tak trzeba wejść do ustawiania anteny,

Znalazł Ci mux-2 (690MHz), mux-3 (746MHz) oraz TVn HD (630MHz). Coś próbował jeszcze z mux-1 (770MHz), ale widać, że sygnał już całkowicie za słaby.

Nic nie pokazuje na mux-2 i 3, bo masz zły sygnał z anteny - jest prawdopodobnie albo uszkodzony zasilacz antenowy, albo uszkodzony wzmacniacz lub coś źle montujesz.

Miałeś zrobić próbę z odłączeniem od sieci zasilacza antenowego, żeby sprawdzić, czy w ogóle działa wzmacniacz..
  • Poziom 43  
    siarka333 napisał:
    Kolego zacznijmy od ANTENY!
    siatki czasami nie chcą działać na cyfrówce byle Yaga np.
    I następny ............. co ma wątpliwości co do anten siatkowych. Może uzasadnisz dlaczego czasami nie chcą? Chodzą zawsze i wszędzie.

_cheetah_ napisał:

Nic nie pokazuje na mux-2 i 3, bo masz zły sygnał z anteny - jest prawdopodobnie albo uszkodzony zasilacz antenowy, albo uszkodzony wzmacniacz lub coś źle montujesz.
    Po co to gdybanie jak napisał:
    Cytat:
    zasilacz antenowy jest sprawny, płytka jest sprawna,kabel antenowy wymieniony,
    Wiem.............. ale bez przesady. Jak pisze to pisze. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i będziesz miał spokój..
  • Poziom 7  
    Bez zasilacza wcale nie działa .Pokazuje brak sygnału.
    Programów nie mam ale telegazeta do każdego programu jest.
  • Poziom 39  
    Red128 napisał:
    Bez zasilacza wcale nie działa .Pokazuje brak sygnału.
    Czyli coś tam działa, ale kiepsko, więc któryś z elementów instalacji jest uszkodzony.

Więc trzeba szukać przyczyny i eleminować poszczególne potencjalne przyczyny wadliwego działania - ja bym w takim razie zaczął od podstaw - wymienił wzmacniacz w antenie na symetryzator (IV/V pasmo) i wtyczkę antenową zasilacza antenowego na zwykłą wtyczkę antenową.

Ewentualnie - zawezwać instalatora.

LeDy napisał:
    Po co to gdybanie jak napisał:
    Cytat:
    zasilacz antenowy jest sprawny, płytka jest sprawna,kabel antenowy wymieniony,
    Wiem.............. ale bez przesady. Jak pisze to pisze. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i będziesz miał spokój..
    A bo raz już tak było, że ktoś pisał, że wszystko jest sprawne, a potem okazywało się, że albo zasilacz niedomagał, albo był wadliwy symetryzator, albo źle założone złącze... samo życie... trzeba eliminować wszystkie potencjalne przyczyny, bo laik czasami nie wie o czym pisze, choć ma jak najbardziej szczere chęci...
  • Poziom 7  
    Ok dzięki panowie pomogło wymiana zasilacza antenowego :D