Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka słoneczna - 5,5V smartfon USB brak ładowania

tomaszna 25 Gru 2012 16:43 2049 5
  • #1 25 Gru 2012 16:43
    tomaszna
    Poziom 9  

Dostałem od Mikołaja ładowarkę słoneeczną.
    Napięcia wyjściowe to 4,5V, 5,5V, 6,5V i 9V.
    Podłaczyłem przy ustawieniu 5,5V do smartfona (Xperia T) i mam brak ładowania.
    Wiem że napięcie na wyjściu jest 5,35V.
    Stara nokia 6610 się ładuje bez problemu.
    Jakieś propozycje co z tym cudeńkiem zrobić?
    Pozdr
    Tomek

0 5
  • #2 26 Gru 2012 10:28
    kierbedz4
    Poziom 33  

Przeczytaj dokładnie dokumentację do ww urządzenia.W ładowarce zabudowany jest akumulator który należałoby naładować przez około 3 do 4 godzin lub ładować ten akumulator ładowarką słoneczną wystawiając panel słoneczny do słońca lub pod żarówkę na czas około 12 do 14 godzin Dopiero po takich zabiegach możesz ładować telefon. Możesz ładować akumulator ładowarki słonecznej od każdego urządzenia USB a w niektórych modelach ładowarki ładowarka sieciowa do ładowania akumulatora w panelu słonecznym znajduje się w zakupionym komplecie panelu słonecznego.Prąd ładowarki służącej do ładowania akumulatora w panelu słonecznym to 180mA.Zakupiłem takie ładowarki z promocji jednak w żadnej nie było ładowarki do aku.Na znanym portalu internetowym wszystkie modele ładowarek które zakupiłem posiadają w wyposażeniu taką ładowarkę.

Dodano po 2 [minuty]:

w moim przypadku w zakupionych ładowarkach występuje tylko jedno napięcie ładowania telefonu 5V

0
  • #3 26 Gru 2012 17:02
    tomaszna
    Poziom 9  

Jest jeden lipol 2600mAh ale dobrze naładowany.
    Sprawdziłem i ma obecnie 4,2V czyli max-a.
    Myślę że to kwestia napięcia powyżej 5V.

0
  • #4 27 Gru 2012 11:46
    Koosciak
    Poziom 9  

A ja myślę że ta ładowarka nie daje takiego prądu jakiego by telefon wymagał do uaktywnienia ładowania.

0
  • #5 27 Gru 2012 14:47
    tomaszna
    Poziom 9  

W instrukcji napisali że prąd od 0,4A do 0,8A (pewnie od 4,5V do 9V).
    Znając życie prąd jest powiększony o 150mA idące z ogniwa więc dla 5,5V ładowarka da pomiędzy 0,3 a 0,4A.
    Czy to za mało?

0
  • #6 28 Gru 2012 10:19
    Koosciak
    Poziom 9  

Słuchaj wyjaśnię ci to na swoim przykładzie.
    Posiadam NOKIE N8 A poprzedni telefon to Sony Ericsson w995 I posiadam dwie ładowarki solaryjne jedna z nich daje na wyjściu od 150 do 300 mA, a druga jest lepsza bo utrzymuje stale około 800 mA. i ta pierwsza nie ładuje mojej Noki natomiast stara sie naładować mojego Sony Ericssona (trwa to niestety ale za długo) natomiast ta druga działa na obydwu telefonach bezproblemowo.
    Zatem stwierdzam, ze istotną rolę w tym wypadku odgrywa prąd ładowania.

0