Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przedłużka kabel jack 3,5

25 Dec 2012 17:30 2289 10
  • Level 11  
    Witam.

Chciałbym zrobić sobie przedłużkę jack 3,5 stereo do mikrofonu tylko nie mam pojęcia jaki kabelek dać żeby uzyskać najlepszy efekt dlatego proszę o waszą pomoc.
    POZDRAWIAM.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    A nie lepiej dać 6 zł i kupić gotową ?
  • Level 11  
    Tak lepiej ale u mnie za 2m takiej przedłużki zapłacę 23zł wiem bo sprawdzałem w sklepie. Zastanawiam się jeszcze nad allegro bo tam za 2m zapłacę 3zł a za przesyłkę 8zł dlatego jak już to bum kupił co najmniej 2 żeby mi się w miarę opłacało.
    A chcę zrobić sam bo lubię robić różne rzeczy i mieć satysfakcję że zrobiłem coś co działa i będzie mi służyć.
  • Level 13  
    Tobie chodzi o jacka 3,5 dużego czy małego ?
  • Level 11  
    jack 3,5 to jest mały jack inaczej mini-jack a jack 6,5 to jest duży jack
  • Level 13  
    i o to się pytam ... czasami człowiek po drugiej stronie nie ogarnia, końcówki do kabli i sam przewód wyjdzie Cię drożej niż gotowy ale jak chce Ci się bawić w lutowanie :D

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
  • Level 11  
    Jest to mikrofon stereo OLYMPUS ME-51S. Chcę go podłączyć pod komputer bo nagrywam filmiki, dużo rozmawiam przez skype'a, robię prezentację z podkładem głosowym,poradniki itd. I dlatego potrzebuję dobrego mikrofonu a ten wygrywa w testach z mikrofonem SONY co dziwne parametry mają te same a sony kosztuje 200zł i nagrywa gorzej a ten niecałe 100zł i nagrywa lepiej.

http://allegro.pl/olympus-mikrofon-stereo-me-51s-nowy-sklep-f-vat-i2865545194.html
  • Level 38  
    Nigdzie nie ma napisane jaki to typ mikrofonu ale po zdjęciu obstawiam na elektretowy. Kabel może być zwykły ale najlepszy by był ekranowany. Średnica żyły bez większego znaczenia (większa lepsza). Lecz myślę, że końcówki i kabel więcej ciebie wyniosą niż ten z allegro;)
    Dla papla190: Gdyby mikrofon był dynamiczny to potrzebny był by obowiązkowo kabel mikrofonowy ekranowany o grubych żyłach, ponieważ sygnał jaki daje taki mikrofon jest bardzo słaby i podatny na zakłócenia.
  • Level 11  
    Dziękuję za rady jeszcze się zastanowię co lepiej. Robić samemu czy kupić.

Pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie czy może być kabel sieciowy ekranowany? Bo mam takiego kilka M kupiony do neta.