Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xara picsso 2.0 HDI - słaba moc nawiewu, brak grzania

25 Gru 2012 17:31 3228 7
  • Poziom 10  
    Witam!
    Objawy:
    Klimatronik ustawiony na Auto na 22 stopni na zewnątrz -5 stopni C.
    Silnik bardzo długo się nagrzewa, ale wreszcie pokazuja sie dwie kreski. Z nawiewu dopiero wtedy zaczyna lecieć cieplejsze powietrze. Dmuchawa mimo ze chodzi na 3/4 obrotów to z wylotów ledwo dmucha.
    Pierwsze podpowiedzi mówiły o wymianie termostatu. Zrobione
    Potem ze nagrzewnica. Wymieniona. Potem silniczek sterujacy od strony pasażera. Sprawdzony zamyka i otwiera klape.

Inne podpowiedzi.
    Silnik ciepły
    Płyn chłodzący gorący
    Nagrzewnica zimna
    Jeden z dwóch przekażników w komorze silnika w skrzynce razem z 40A bezpiecznikami przepalony, nie wiem od czego on.
    Świece grzeją, ogrzewanie tylnej szyby działa.
  • Poziom 38  
    Witam na moje to masz zapowietrzony układ dlatego masz nagrzewnicę zimną lub może masz gdzieś zawór na przewodzie do nagrzewnicy innej opcji nie ma , a moze poprostu jest tak jak w hondach układ trzeba nabijać specjalnym urządzeniem pod ciśnieniem bo inaczej go nie odpowietrzysz, wykręć wentylator i sprawdź na stole jak dmucha jeżeli dobrze to masz gdzieś żle ustawione klapy.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    wilczek4u napisał:
    Jeden z dwóch przekażników w komorze silnika w skrzynce razem z 40A bezpiecznikami przepalony, nie wiem od czego on.

On od podgrzewacza płynu (na przewodach nagrzewnicy).
  • Poziom 10  
    kybernetes napisał:
    wilczek4u napisał:

On od podgrzewacza płynu (na przewodach nagrzewnicy).

No właśnie,
    układ cały drożny, przedmuchałem go i jest ok. odpowitrzyłem wszystkimi zaworami do odpowietrzania. płyn w zbiorniku wyrównawczym ciepły nawet gorący a w kabinie zimno. może ktoś wie jak sie wymienia ten filtr bo to napewno bedzie prostsze niż wymiana tego nagrzewacza, bo zlokalizowałem go i jest tak głęboko za silnikiem , że nie bedzie prosto samemu sie do niego dobrać
  • Poziom 14  
    Zobacz nad nogami pasażera pod deską.
  • Poziom 27  
    Filtr kabinowy mocowany za pomocą trzech nakrętek motylkowych plastikowych znajduje się w komorze silnika. Prawa strona auta nad silnikiem, a pod szybą przednią.
    http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1102k.pdf instrukcja z filtrona. O ile bez problemu odkręcisz te plastikowe nakrętki- wymiana trwa nie dłużej jak 5 minut.
    Dziwne jest to, że masz nagrzany silnik, a jak piszesz nagrzewnica zimna.
    W moim XP teraz przy mrozach miałem problemy, ale nowy termostat założony i jest bajka. Co prawda podobnie jak u Ciebie te magiczne dwie kreski długo wskakują, ale dosłownie po 1 km jazdy już wyczuwalne jest ciepłe powietrze z ogrzewania.
    Jaki masz stan płynu w zbiorniczku? Ja nalałem prawie do pełna po wymianie termostatu. Jak się odpowietrzało to przy odkręconym korku troszkę " nadmiar" sam wyleciał. I teraz mam spokój.
  • Poziom 14  
    Wielkie przeprosiny!!!
    Poplątałem Xsarę Picasso ze zwykłą Xsarą. Jeszcze raz sory z błąd.
    Dobrze że karola44-81 mnie sprostował!