Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz - Kolumny JAMO EXCLUSIVE 3300

Cinus44 25 Gru 2012 18:15 2115 7
  • #1 25 Gru 2012 18:15
    Cinus44
    Poziom 9  

Jestem posiadaczem głośników JAMO EXCLUSIVE 3300
    Identyczne jak pod linkiem http://www.okazii.ro/boxe/boxe-jamo-exclusive...originale-made-in-denmark-200w-rms--a35232273
    Rated power - 200W
    Music power - 330W
    Impedancja 4-8 Ohm
    Obecnie chwilowo podłączone są pod amplituner Pioneer VSX 919AH
    Jednak ten zestaw to chyba za duże wymagania od tego modelu. Nie ma też co za wiele się spodziewać po amplitunerze kina domowego.
    Mam okazje wymienić się na Akai AM-95 (bez dopłat z mojej jak i jego strony)
    Oto specyfikacja http://www.audio-extasa.eu/akai-am95-digital-integrated-amplifier-p-996.html
    Czy warto zdecydować się na taką zamianę ? Miał ktoś z was okazje testować ten wzmacniacz? Jak wypada w swojej granicy cenowej?
    Czy specyfikacja wzmacniacza jest odpowiednia do parametrów kolumn?

2. Mam okazje również wejść w posiadanie wzmacniacza Pioneer A-450r
    Również drogą wymiany ale już za coś innego . Czy ten wzmacniacz stanie na wysokości zadania i zagra ładnie przy wspomnianych wyżej głośnikach?

• #2 25 Gru 2012 19:19
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Bierz Akaia jeśli jest sprawny. To świetny wzmacniacz.

• #3 25 Gru 2012 19:45
    Cinus44
    Poziom 9  

Czy wzmacniacz Akai spełniałby się z tym zestawem głośnikowym?
    Nie bardzo wiem czym dokładnie mam się sugerować:)
    Do tego jeszcze ta rozbieżność impedancji przy głośnikach 4-8 Ohm ( zazwyczaj podawana jest stała)
    Czy Akai ma wystarczającą ilość mocy by pracować prawidłowo wraz z kolumnami JAMO E 3300 ?

Z racji że model został już dawno wycofany z produkcji . A w sieci trudno jest znaleźć jego poglądową cenę rynkową czy zamiana na Pioneera VSX 919AH jest dobrym rozwiązaniem z mojej strony?:)
    Ile poglądowo może być warty ten wzmacniacz w dobrym stanie:)
    Trudno jest również wycenić Pioneera VSX 919AH ponieważ również jest trudno dostępny.

2. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat Pioneera A-450r i jego pracy z tym zestawem kolumnowym :)

• #4 25 Gru 2012 19:57
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Ten pioneer A-450r to marny grajer przy tym AKAI'u

Ten ampli pioneera używany ok 900zł pewnie
    AKAI AM-52 kosztuje w granicach 450zł AM-95 pewnie ok 1000.

Wysterować napewno wysteruje, moc nie jest tutaj jedynym wyznacznikiem.

ten wzmacniacz to kawał dobrego sprzętu, jeśli technicznie jest sparwny w 100% i wizualnie w nienagannym stanie to zamieniałbym się bez zastanowienia

• #5 29 Gru 2012 23:26
    Cinus44
    Poziom 9  

Mam tego AKAI'a w domu w cel przetestowania.
    Gra naprawdę ładnie. Podłączyłem DVD ( Źródło dla obu urządzeń)
    Pioneer podłączony przez gniazdo cyfrowe , Akai przez analogowe
    Jeden głośnik do Pioneera drugi do Akaia . Oba uruchomione na -42 dB .
    Jakość w znacznym stopniu na korzyść Akaia .
    Nie wiem jak to jest dokładnie ponieważ Akai ma wyskalowany potencjometr od -70 do 0
    Pioneer ma też od - 70 do = 12 dB Więc nie wiem czy porównanie jest adekwatne.

Jedna rzecz mnie zastanawia .
    Gdy podłącze Dvd kablem cyfrowym do Akaia działa bez najmniejszego problemu jednak gdy zamiast DVD podłącze kabel pod komputer też wyjście optyczne na karcie zintegrowanej (Płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3) nic się nie dzieje . Gdy w takiej samej konfiguracji podłącze Pioneera działa bez najmniejszego problemu.
    Stan wizualny Akaia oceniam na dobry. Trzeba go zwyczajnie dobrze wyczyścić.
    Co do stanu technicznego na co mogę zwrócić uwagę poza oczywiście odsłuchem?

• #6 08 Sty 2013 18:36
    Cinus44
    Poziom 9  

Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tego kabla optycznego?:]

• #7 08 Mar 2013 23:48
    Cinus44
    Poziom 9  

Akai bardzo fajnie się sprawuje :)
    Ostatnio jednak niepokoi mnie jednak pewna sprawa:) a mianowicie podłączenie głośników:)
    W jakiej kombinacji powinny zostać podłączone głośniki a mianowicie chodzi mi o
    http://www.soundsgood-hifi.de/catalog/images/Akai%20AM-95%20back%20m.Paneelen%201024.jpg
    Z tego co widać na złączonej fotografii
    A+b 4-16
    A+b 8-16
    Jak wygląda najbardziej prawidłowe podłączenie kolumn JAMO EXCLUSIVE 3300
    Według tabliczki na kolumnach : Impedancja 4-8 Ohm

• #8 09 Mar 2013 01:55
    Pablo1964
    Moderator

Cinus44 napisał:
    A+b 4-16

Nie A + B tylko A lub B. Przeczytaj uważnie.

Obie kolumny powinny być podłączone albo do sekcji A albo do B jako lewa i prawa. Przy jednej parze kolumn wzmacniacz toleruje impedancję 4 - 16 Ω czyli warunek jest spełniony.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME