Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA AWCE 10DA - Iskrzenie silnika i błędy E01, E54, P08

25 Gru 2012 19:59 9006 2
  • Poziom 12  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu pralka przy próbie włączenia sygnalizuje kod: E01 następnie pralkę trzeba zresetować, wyłączyć, otworzyć i zamknąć drzwiczki i tak za 2-gim, 3-cim razem da się ją uruchomić. Błąd ten oznacza otwarte drzwiczki, ale drzwiczki są porządnie zamknięte i mam pytanie do serwisantów czy jest to uszkodzenie czujnika i należy go wymienić czy też jest jakiś sposób jego naprawy?
    Ostatnio też pralka w trakcie prania zatrzymała się wyświetlając kod: P08, po przeszukaniu forum doszedłem, że chyba jest coś z pompą/filtrem i faktycznie w filtrze było kilkanaście monet 1/2/5/20gr. Po usunięciu monet i próbie uruchomienia pralki dostałem komunikat błędu: E54 (chyba błąd elektroniki), więc wyjąłem całe pranie i odłączyłem pralkę na 5min.
    Po tym zabiegu pralka się uruchomiła poprawnie.
    Mam jeszcze pytanie, gdyż jak sprawdzałem pompę to zdjąłem dolny przedni panel pod bębnem i zauważyłem, że silnik dość mocno (chyba) iskrzy co jakiś czas podczas pracy tzn. cały czas jest delikatne iskrzenie, a co pewien czas dość mocne (stojąc przed pralką widać jak cały spód błyszczy na niebiesko) i nie wiem czy jest to normalne czy też coś jest nie tak z silnikiem. Obawiam się, że moja małżonka pakując pralkę na full mogła uszkodzić silnik, a żona jak to żona twierdzi, że jak w instrukcji jest napisane że pralka ma 5,5kG załadunku to trzeba ją tak ładować, a wtedy praleczka wydaje mi się że ledwo daje radę kręcić bębnem.
    Poniżej zamieszczam filmik jak iskrzy silnik z załadowanym wsadem 2 pary dżinsów + 3 t-shirty -czyli prawie pusta jak ją testowałem po wcześniejszej usterce.
    13-18sek i 50-54sek.

Link

pozdrawiam
    Piotr
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
    Najważniejsze dla mnie że z silnikiem "tak ma być" bo już się martwiłem kosztami.
    Jeszcze raz dzięki i Wesołych Świąt

pozdrawiam
    Piotr