Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy układ elektroniczny.

oldfirehandpl 25 Gru 2012 20:17 1125 7
  • #1 25 Gru 2012 20:17
    oldfirehandpl
    Poziom 17  

Witam wszystkich. Otóż chce zrobić sobie jakiś układ elektroniczny. Wiem już co nieco, umiem w miarę czytać schematy itp. Mam
    stacje lutowniczą (co prawda taką za 60zł ale działa)a także reszte innych ewentualnie potrzebnych narzędzi.
    Co na początek polecicie? Niestety koszty na elementy to raczej max. 50zł.
    Najpierw wolał bym to zrobić na płytce uniwersalnej, chyba że ktoś by był na tyle miły że za odpowienią sumę wysłał by mi wytrawioną płytkę.

Dziedzina to obojętnie. Może być coś z audio, oświetlenia, termometry różne, zegarki etc. Oczywiście proszę o podanie dokładnego układu, z wykazem elementów itp. Jeżeli ktoś proponuje jakiś kit do złożenia to miłe widziane tylko proszę zamieścić link lub nazwę.

Myślę że to tyle. Aha, Zasilacze różne odpadają bo mam atx, i nie tylko i wiecej mi nie potrzeba. :)

• #3 25 Gru 2012 20:28
    oldfirehandpl
    Poziom 17  

Bardzo dziękuje, ale chodzi mi o coś troszkę bardziej złożonego, no bo ten wzmacniacz to tylko 5 elementów :)

Także życzę wesołych świąt :)

• #5 25 Gru 2012 20:47
    henryxxl
    Poziom 26  

To kolega popatrzy jakie są kity do samodzielnego montażu na stronie którą podałem może któryś się spodoba:)

• #6 25 Gru 2012 20:48
    owocowy89
    Poziom 20  

Najlepiej jakbyś sam wiedział czego potrzebujesz. Może klaskacz, albo jakiś wzmacniacz audio, lub wskaźnik wysterowania na diodach LED, kolorofon? A jak Ci kalafonia przeszkadza, to olej ją. Nie jest niezbędna. Cyna posiada topnik.

• #7 25 Gru 2012 21:04
    oldfirehandpl
    Poziom 17  
  • #8 25 Gru 2012 21:29
    elektryku5
    Poziom 37  

Można złożyć tranzystorowy wzmacniacz, jest to pewne wyzwanie, elementów dużo i można się przy tym czegoś nauczyć, jest taki znany zestaw Jabel J-35, wprawdzie uruchomienie może przysporzyć pewnych problemów, ale troszkę jest informacji na necie o tym, to tak można złożyć po późniejszym podszkoleniu.

Sam kiedyś męczyłem wzmacniacze o podobnej topologii, tylko że na własnych płytkach i zabawy jest z tym co niemiara, a jak zadziała to już dopiero frajda.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME