Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór telewizora LCD,Plazma czy LEd do 3800 zł

Rexxus 25 Gru 2012 21:56 2184 7
  • #1 25 Gru 2012 21:56
    Rexxus
    Poziom 11  

Witam,

Stało się, mój wysłużony LG niestety odmówił posłuszeństwa, po wielu latach bronienia się przed zakupem telewizora, nastał moment, aby poczynić ten krok i zakupić godnego następcę :).

Proszę o pomoc w doradzeniu przy kupnie telewizora. Chciałbym korzystając z Waszego doświadczenia i zebranych opinii podpytać czy wybrać plazmę, LCD czy Led oraz jaką marką telewizora się kierować, ewentualnie prosiłbym o konkretne modele, które uważacie za godne polecenia lub są w jakiś dobrych na ten moment cenach. Niestety w tym temacie moja wiedza zatrzymała się bardzo dawno temu :). Za każdą radę będę wdzięczny :)

Poniżej wypełniłem ankietę, która mam nadzieję pomoże w podpowiedzi.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - Pomieszczenie 25 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3-5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 4 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - Nie ma znaczenia
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - był LG jeszcze CRT ;)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Wifi, USB, obsługa kart
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Kablówka
    10 .Jakie urządzenia? - DVD, konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - Dni robocze - 6-7 Godzin, Weekend - 9 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - Nie mam preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Najczęściej filmy,bajki, edukacyjne, ewentualnie od czasu do czasu sportowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Tygodniowo - 10-25 godzin
    16. Preferencje co do marki? - Brak
    17. Preferencje co do wielkości? - od 50 do 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Nie ma nic takiego
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Zarówno dzień i wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3000-3800 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - Nie

Pozdrawiam

Z góry dziękuję :)

• #2 26 Gru 2012 00:56
    snajper7.92
    Poziom 14  

Osobiście wybrałbym plazmę Panasonic'a, co do rozmiaru to najlepiej kupować największy na jaki nas stać bo w domu po tygodniu zacznie zdawać się mały. Samsungi i LG mają prawie te same bebechy przynajmniej te trochę starsze więc który się bardziej podoba to ten brać.

• #3 26 Gru 2012 01:37
    danielk75
    Poziom 12  

Miałem ostatnio Panasonica plazmę 42”, padła po 4 latach i przyszedł moment wymiany na inny. Akurat nie miałem czasu i żona powędrowała do sklepu. Jej wybór padł na Sharpa LCD LED 46" i powiem ci szczerze, że następny telewizor to będzie znowu plazma. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie prezentacji do domu: wybierasz sobie dwa modele jeden LCD LED, a drugi plazma. Przywiozą ci je do domu i zobaczysz, który lepiej ci podpasuje.

• #4 26 Gru 2012 10:44
    jacekRCA
    Poziom 25  

Propozycje z mojej strony;
    1) LG Smart TV 47LM670S, LCD z podświetleniem ledowym, http://www.ceneo.pl/15997886#tab=spec
    2) Sharp LC-46LE830E, LCD led, http://www.ceneo.pl/12138837#tab=spec
    3) Panasonic TX-P50G30 E, plazma, http://www.ceneo.pl/11541390#tab=spec

Podsumowując, plazma da Ci lepszy czas reakcji, co przekłada się na lepszej jakości dynamiczne sceny, niestety plazma jest mniej trwała niż wyświetlacz LCD. Ten drugi będzie dłużej działał i zużywał mniej prądu. Budżet w sam raz na 46-47 calówkę.

• #5 26 Gru 2012 12:06
    snajper7.92
    Poziom 14  

Tylko plazma a jakiej firmy to już drugorzędna sprawa jak masz możliwość to postaw sobie plazmę np 50 cali obok LCD 50 cali na sygnale z tego samego źródła najlepiej zwykły analogowy to zobaczysz różnicę a jeśli nie zobaczysz to będzie to dla Ciebie i tak bez różnicy;) LCD ładnie świeci ale w sklepie na półce wyświetlając demonstracyjną prezentacje w kosmicznej jakości szkoda że po postawieniu w domu jest zonk. Im większy LCD tym gorszy obraz, małe do np. 32 można brać na działeczkę np. jeśli ma być oglądany tylko od czasu do czasu. Co do energooszczędności najczęściej LCD mniej pobiera prądu niż plazma tyle że ten pobór jest mierzony gdy cały ekran jest biały, co w plazmie robi różnicę znaczną w poborze prądu a w LCD i tak podświetlanie jarzy i tak, a przy normalnym oglądaniu plazma nigdy nie pobierze takiego prądu.

• #6 26 Gru 2012 21:51
    Mylagos
    Poziom 19  

Rexxus napisał:

6. Jak słońce świeci w pokoju? - Nie ma znaczenia

Ma to znaczenie. Jeśli w pokoju jest jasno plazma sprawdzi się gorzej niż LCD z podświetleniem LED. No ale jeśli w pokoju jest ciemno, plazma pokaże pazur. Dodatkowo oglądasz dosyć długo telewizję więc w przypadku plazmy pobór prądu będzie większy niż w TV LED. No i plazma to możliwość powstania powidoków podczas grania. LED jest bardziej uniwersalny, jednakże w podanej przez Ciebie kwocie, ciężko będzie znaleźć LED'a z taką przekątną - plazma powinna się znaleźć.

• #8 05 Maj 2016 21:51
    brzoza59
    Poziom 11  

witam! nigdy plazmę bo to energożerne i ma pamięć ekranu-- co nato moderator?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson