Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA D2866, płyn w oleju (woda w oleju)

januszmalkiewicz 26 Gru 2012 09:34 5583 1
    januszmalkiewicz
    Poziom 2  
    chciałem się podzielić z kolegami rozwiązaniem problemu płyn w oleju [woda w oleju]w manie tga z silnikiem D2866. Na forum nie mogłem znaleźć nic konkretnego.W momencie gdy pojawił się ten problem podejrzewaliśmy uszczelkę pod głowicą i faktycznie po demontażu okazało się że uszczelki wykazywały skrajne stadium.Z doświadczenia wiem że tego typu silniki są bardzo trwałe i przebieg miliona Km to pikuś [warunek stosowanie dobrego oleju i wymiana na czas]. Wymieniliśmy więc uszczelki tulei [oringi] i sprawdziliśmy szczelność płaszcza wodnego wszystkich głowic cylindrów .Niestety nic to nie dało. Problem rozwiązałem za drugim podejściem. Wspomnę ze próbowaliśmy wtłaczać powietrze do bloku silnika po uprzednim zalaniu go wrzątkiem. Nic to nie dało nawet kropelka nie spadła na dół [miska odkręcona -podłożony karton] Problem tkwił w uszczelnieniu przedniej płyty lub jak kto woli płyty czołowej .Zbudowana jest z aluminium. Spełnia kilka funkcji .stanowi obudowę napędu wiskozy ,obudowę termostatów, oraz tunel spływu oleju ze sprężarki .Oddzielona jest od bloku metalową uszczelką i to była przyczyna problemu.Obudowa była wyżarta przez płyn w miejscu gdzie mocowana jest pompa wody. Splanowałem obudowę, dałem nową uszczelkę i po kłopocie. Ps koledzy nie stosujcie żadnych uszczelniaczy to utopia .Pozdrawiam i chętnie doradzę. Janusz
    przemi3010
    Poziom 9  
    Dzięki bardzo, kończę także ze stosowaniem płynów " z funkcją czyszczenia układu" bo po nim w całym układzie powstawały wżery.