Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup młotowiertarki do remontu - co wybrać ?

26 Gru 2012 11:44 2697 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post tutaj.

A teraz do rzeczy, zaczynam generalny remont mieszkania w starym budynku z cegły i potrzebuję sprzętu, który mi w tym pomoże. Zamierzam wymieniać wszelkie instalacje itp. więc będę dużo wiercił i kuł. W przyszłości czeka mnie też remont wielkiej płyty także dobrze by było gdyby z żelbetem sprzęt też sobie radził. I tu moje pytanie czym się kierować przy wyborze młotowiertarki i co ewentualnie polecacie. Myślałem o kwocie do 500 zł.

Pozdrawiam i życzę wesołego drugiego dnia Świąt :)
  • Poziom 27  
    Stałem przed tym samym dylematem 2 lata temu. Osobiście zdecydowałem sie na używanego bosha gbh 2-24. Zapłaciłem za nią ok 300zł na znanym portalu. Powiem szczerze, że nie żałuję. Sprzęt używany, ale naprawdę się "natyrał" przy bud domu. Pomijam wywiercone dziury, ale ilość wykutego i skutego żelbetu przez niego jest spora. Może zwracam uwagę, żeby go nie zajechać, ale czasem jak mi ktoś pomagał, to go nie oszczędzał. Tyra dalej. Powiem tak: moim zdaniem warto zainwestować w markowy sprzęt. Zobacz sobie Makitę. Może trochę trzeba będzie dołożyć, ale warto.

pzdr
  • Poziom 33  
    Do kucia wiertarka musi mieś moc, lekka wiertareczka ma słaby udar i wykucie byle jakiej bruzdy w żelbetonie graniczy z cudem, puka puka a efektów brak. Jak chcesz wykonać sprawnie 2 remonty to pomyśl o udarach większych od 3J, wtedy jeszcze jako tako te wiertarki idą. Co do firmy to już kwestia funduszy, ale też jestem zdania jak przedmówca że lepsze markowe używane niż nowe chińskie.
  • Poziom 2  
    Znalazłem wiertareczkę Celma RHD 263, 800W, 3J w cenie około 500 zł.
    Jest tylko jeden problem, na stronie producenta nie ma takiej. Co o tym sądzicie ??
  • Poziom 33  
    Jeśli chodzi o celmę to kiedyś to był sprzęt niezniszczalny, ale czy teraz nowe są tak samo dobre to nie wiem.
  • Poziom 2  
    Kiedyś pracowałem u kamieniarza i Celmy nigdy mi się nie udało zajechać :) Na stronie producenta jednak jest tylko symbol zmienili, chyba się na nią zdecyduję. Polska firma i moc odpowiednia - do remontu wystarczy.