Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Grundig Cinemo DR 4300 DD - Przeróbka na DiviX

tsonga 26 Gru 2012 13:52 1257 4
  • #1 26 Gru 2012 13:52
    tsonga
    Poziom 14  

Dzień dobry

Jeśli temat jest w niewłaściwym dziale to przepraszam i proszę o umiejscowienie tam gdzie powinien się znaleźć.

Mój nic nie kumający ojciec dał się przerobić i zakupił używane DVD Grundig Cinemo DR 4300 DD. (350 zł)
    Niestety sprzęt ten nie czyta DiviXów i jest praktycznie dla niego bezużyteczny.

Zdaje się że nowsza wersja tego DVD ( model 4500) potrafi czytać DiviXy.

Czy można jakoś "przerobić" ten jego sprzęt tak aby był zdolny czytać te nieszczęsne DiviXy (i napisy do nich)?
    Nowe oprogramowanie, ewentualnie jakaś mała (tania) techniczna przeróbka ?

Myślałem żeby wyrzucić to DVD na śmietnik i kupić jakieś nowsze za 200 zł ale dołączony do Grundiga zestaw głośników 5+1 (50W + 5x25W) nie posiada własnego wzmacniacza i pewnie nie zagra pod nowym DVD .
    Trochę mi wiec szkoda samego audio.

Będę wdzięczny za rade w tej sprawie.

0 4
  • #2 27 Gru 2012 11:00
    egon42
    Poziom 37  

Kolego aby dvd czytało DiviXy trzeba by zmienić w tym dvd procesor na inny który potrafi odczytać DiviXy.

0
  • #3 28 Gru 2012 07:21
    tsonga
    Poziom 14  

Dzięki za info.
    Możesz określić +- ile taka operacja zakosztuje?

Wpadłem na pomysł żeby kupić jakiegoś Fergusona z wyjściem optycznym
    i użyć Grundiga jako amplitunera.

To chyba byłby najlepszy pomysł - odtwarzacz byłby nowy i czytałby "wszystko".

0
  • #4 28 Gru 2012 10:17
    egon42
    Poziom 37  

tsonga napisał:
    odtwarzacz byłby nowy i czytałby "wszystko
    Kolego nie ma odtwarzacza który czyta wszystko czyta albo więcej albo mniej. dlaczego nie ma odtwarzacza który czyta wszystko alo dlatego że odtwarzacz to nie komputer nie idzie w nim zaktualizować nowych kodeków i jeżeli film będzie zakodowany nowym kodekiem to odtwarzacz go nie odtworzy.

0
  • #5 28 Gru 2012 10:44
    tsonga
    Poziom 14  

No przecież chodziło mi o to że "czyta wszystko" tzn. nie robi problemów z podstawowymi kodekami i czyta polskie znaki.
    Nie oczekuję że odtworzy mi jakieś rzeczy z kosmosu.

0