Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p - Paliwo + olej ?

Ogon9521 26 Gru 2012 14:45 2655 6
  • #1 26 Gru 2012 14:45
    Ogon9521
    Poziom 7  

Witam , mam następujące pytanie odnośnie paliwa do Fiata 126p :
    Czy mogę wlać do baku benzynę pomieszaną z olejem do smarowania pił (ten co się kupuje na dowolnej stacji ) Pytam na wszelki wypadek żeby nie zaszkodzić silnikowi.

0 6
  • #2 26 Gru 2012 15:07
    kierbedz4
    Poziom 34  

Nie.Olej ma wyższą temperaturę zapłonu i będzie zarzucał świece a silnik będzie kopcił a sam olej odłoży się w tłumniku.

0
  • #3 26 Gru 2012 15:12
    Ogon9521
    Poziom 7  

Czyli miałem dobre przeczucie ;P To już wiem czemu koledze się rozleciał silnik ;D

Dzięki za odpowiedź ;)

0
  • #4 26 Gru 2012 15:22
    cezars65
    Poziom 24  

Benzyna ( mieszanka paliwa i oleju ) używana do zasilania silników 2T ma najczęściej proporcje 1;50 i więcej...... . Nawet jeżeli ten maluch jest w wersjii z katalizatorem ( po 1995r). Biorąc pod uwagę że jest te paliwo wlewane sporadycznie , to uważam że nie powinno zaszkodzić takiemu silnikowi . . Przecież niektóre silniki na skutek zużycia , czy innych usterek również zużywają ( spalają) olej ,i poza czasami widocznym niebieskim dymkiem nic im oprócz tego nie dolega... ( oczywiście nie mam na myśli innych osób jadących swoim autem za takim autem i zmuszonych do wdychania takich brudnych spalin . Niemniej jeżeli nie musisz nie wlewaj takiej benzyny ...... .

1
  • #5 26 Gru 2012 15:31
    Cowboy zagrabie
    Poziom 26  

kierbedz4 napisał:
    Nie.Olej ma wyższą temperaturę zapłonu i będzie zarzucał świece a silnik będzie kopcił a sam olej odłoży się w tłumniku.

A dlaczego w motorynce, trabancie i innych dwusuwach nie zarzuca i się nie odkłada?
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego miałby się rozlecieć silnik.
    Oczywiście mówię o mieszance w normalnej proporcji.
    Kopcił oczywiście będzie, jak każdy rasowy dwusów ;)
    Pytanie tylko, po co dolewać tego oleju.

0
  • #7 26 Gru 2012 17:00
    Ogon9521
    Poziom 7  

Kończy mi się w baku benzyna bez tego oleju a szkoda kupować jak mam z garażu 5l. tej mieszanki.
    Nadal nie wiem komu zaufać ;p Bo macie odmienne zdania chłopaki.

1