Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3120c - Brak obrazu, jedynie podświetlenie

26 Gru 2012 14:49 1266 8
  • Poziom 20  
    Witam mam nokie 3120c (nie znam przeszłości) po włączeniu na lcd nie ma obrazu jest tylko podświetlony, gaśnie gdy wpada w stan czuwania, a jak wcisnę jakiś guzik znowu jest tylko podświetlenie, co może być?
    LCD na pewno sprawny.
  • Poziom 21  
    Może to być niełączące gniazdo LCD / zaśniedziałe - miałem tak w 6151
    Może to być również wina oprogramowania. - taki objaw miałem w n73
    Telefon mógł być zalany. - równiez miałem tak w n73

Nie wiem czy ta nokia ma znacznik zalania / zawilgocenia telefonu (biały prostokąt pod baterią lub w jej okolicach) Jesli kolor jest zminiony na róż / czerwień to tel mógł być zalany.

Jednak stawiałbym na problem złącza LCD.
  • Poziom 20  
    Softa zmieniałem, złącze czyściłem, całą płytę wymyłem i izopropanolu, złącze wygląda na dobre, są na to jakieś solucje??
  • Poziom 21  
    Pytałem (przy okazji) znajomego o problem, który opisaleś.
    Jako że prowadzi serwis GSM, zalecił "kąpiel w wannie ultradźwiękowej), jeśli to nie pomoże to przyczyn może być kilka, które zdiagnozuje już serwis, może to być problem pamięci na płycie, może to być problem z kartą pamięci (jesli jest włożona), może to być równie dobrze uszkodzenie na płyie głównej, spowodowane mechanicznym uszkodzeniem (przysiadnięcie w tylnej kieszeni), zawilgocenie, zalanie, przegrzanie.
    Kąpiel w ultradźwiękach to koszt w ok.15 PLN +/- natomiast diagnoza usterki w podobnej cenie.
    Widzę, że jesteś z Chełma, więc dalej nie pomogę.
  • Poziom 20  
    W wanience był myty, mam w domu wanienkę ultradźwiękowa, i to nic nie pomogło, a 2 Glassy koło złącza mogą być przyczyną??
  • Poziom 37  
    Oczywiście, że może to być wina filtrów, oba mają po 18 kulek i trzeba by je wymienić i sprawdzić co dalej.
  • Poziom 20  
    Mam 2 nowe filtry LCD od 3110c takie będą pasowały??
    I jak to wymienić, hot air mam ale jeszcze Glassów nie wymieniałem??
  • Poziom 37  
    Są takie jak w 3110c i do wymiany potrzebny jest hot air oraz zwykła lutownica do zebrania starej cyny.
  • Poziom 20  
    Mam hot air i grotówke, a mógłbyś udzielić krótkiej instrukcji co po kolei żeby nie uszkodzić??
    Hot air to: WEP 853D, z jaka temperatura i powietrzem grzać??