Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh13 - czujnik zamykania kabiny

26 Gru 2012 15:05 3849 3
 • Poziom 7  
  Witam,
  Mam problem, otóż w volvie fh13 2007 wywaliło mi błąd z zamykaniem kabiny(dodam że jest denerwujący), chciałbym się was spytać gdzie i jaką drogą biegną przewody od czujników zamykania kabiny? Sądzę że przewód w prawym czujniku został przerwany i chciałbym to sprawdzić, a ie znam miejsca docelowego tych kabli.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Witam, w samym zamku drzwiowym znajduje się mikro switch . Należało by zdjąć tapicerkę drzwi i sprawdzić przewody oraz sam mikro switch .Jeśli oczywiście nie widać żadnych uszkodzeń na przewodach w przelotce gumowej między drzwiami a kabiną oraz czy w kostce elektrycznej pod panelem obok pedału gazu nie są zaśniedziałe przewody.

  Dodano po 17 [minuty]:

  No tak trochę się zagalopowałem , teraz dokładniej doczytałem chodzi ci zapewne o czujnik zbliżeniowy . Prawdopodobnie podnosiłeś kabinę i po jej zamknięciu nie zadziałał czujnik zbliżeniowy . Na zamkniętej kabinie sprawdź czy do czujnika doszła blaszka , jeśli nie to spróbuj śrubokrętem popchnąć ją w kierunku czujnika.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  miko34 napisał:
  Na zamkniętej kabinie sprawdź czy do czujnika doszła blaszka , jeśli nie to spróbuj śrubokrętem popchnąć ją w kierunku czujnika.
  Na początek zrób jak sugeruje Kolega "miko34", czujniki są połączone szeregowo a sygnał o stanie kabiny zablokowana/odblokowana jest podawany na C'9 instrument cluster,możesz jeszcze sprawdzić czy biały przewód dochodzący do czujnika na pin 1 ma połączenie z masą.
 • Poziom 7  
  Dzięki Panowie za pomoc.
  Mam jeszcze małe pytanko nie macie może rozwiązania dla błędu MID 128 PSID 229 FMI 9, dodam że jest aktywny.