Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever 500 BOX - Goclever 500 BOX nie łączy się przez HDMI

darpla12 26 Gru 2012 15:47 3900 10
  • #1 26 Gru 2012 15:47
    darpla12
    Poziom 2  

Witam

1) Zakupiłem Goclever 500 BOX.
    Podłączyłem go do TV Samsung 37 '' 1080p przez kabel chinch/minijack - działa.
    Podłączyłem go do TV Samsung 37 '' 1080p przez kabel HDMI - nie działa.
    W ogóle nie wykrywa boxa przez HDMI. Próbowałem na innym kablu HDMI, na którym poprawnie chodzi dekoder i również nie działa. Siedzę nad tym kilka godzin i nie mam pomysłów. Bardzo proszę o wskazówkę.

2) Czy jeżeli mam jeden kabel od telewizji satelitarnej i rozdzielę go na dwa kable -jeden do dekodera- drugi do Goclever 500 box - to czy zadziała mi i TV satelitrna i TV przez DVB-T?

Czy jest jajakiś iś prosty sposób żeby mieć TV DVBT z kabla od satelity czy potrzebuję koniecznie anteny naziemnej?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

0 10
  • #2 26 Gru 2012 18:19
    mihal2002
    Poziom 43  

darpla12 napisał:
    2) Czy jeżeli mam jeden kabel od telewizji satelitarnej i rozdzielę go na dwa kable -jeden do dekodera- drugi do Goclever 500 box - to czy zadziała mi i TV satelitrna i TV przez DVB-T?

Masz jeden kabel i jeden do tego dekoder DVB-S.
    darpla12 napisał:
    Czy jest jajakiś iś prosty sposób żeby mieć TV DVBT z kabla od satelity czy potrzebuję koniecznie anteny naziemnej?

Antena do odbioru DVB-T jest niezbędna!

0
  • #3 26 Gru 2012 21:42
    Mylagos
    Poziom 19  

Sprawdź w ustawieniach co masz wybrane w opcji "Wyświetlacz". Myślę, że musisz tam wybrać HDMI, zamiast CVBS.

0
  • #4 01 Sty 2013 21:49
    darpla1
    Poziom 9  

W ustawieniach nie ma opcji "Wyświetlacz."
    Nie mogę podłaczyć się przez HDMI. Przez CVBS jest OK.
    Macie jakieś pomysły ?

0
  • #5 04 Sty 2013 10:54
    zbynex1
    Poziom 15  

Współpraca GOCLEVER BOX 500 i SAMSUNGA niestety czasem potrafi być problematyczna. Dotyczy to również HOMEBOXa OVRMAXa.
    Problem jest związany z odczytem przez BOXa klucza HDCP z pamięci SAMSUNGA potrzebnego do szyfrowania sygnału. Miałem identyczny problem. Problem można rozwiązać zakupem dobrego kabla HDMI, jak najgrubszego i najkrótszego, przynajmniej tak było w moim przypadku. Dziwne jest to że przewód na którym nie chciał pracować BOX nigdy nie sprawiał problemów z tunerem DVB-T. Czasem udało się że BOX ruszył i zaczął działać bezproblemowo do czasu wyłączenia, jednak najczęściej kończyło się na wykryciu przez TV urządzania HDMI jednak był brak obrazu i dźwięku. Po wymianie kabla BOX od 3 miesięcy działa bez najmniejszych problemów a stary kabel działa z innym urządzeniem także bezproblemowo. Co jeszcze najdziwniejsze stary przewód działał z BOXem na TV LG. Oczywiście kupno kabla za kilkaset zł jest przegięciem. Ja kupiłem jakiś pozłacany za 49zł i jest OK.
    W ustawieniach BOX-a możesz profilaktycznie spróbować zmieniać rozdzielczość bo gdyby akurat twój model TV nie obsługiwał jakiejś może pomóc. U mnie SAMSUNG chodzi na każdej. W BOX-ie nie ma zmiany wyjscia TV ,sygnał jest zawsze na HDMI natomiast na AV do 720.
    Jest jeszcze inna możliwość a mianowicie uszkodzenie EEprom w TV bardzo częste w SAMSUNGACH. Proponuje sprawdzić np na nowym dekoderze POLSATU lub N czy działa lub na innych urządzeniach wykorzystujących klucz HDCP. Konsole do gier np. nie szyfrują sygnału i one będą zawsze działać pomimo usterki TV.

0
  • #6 04 Sty 2013 20:20
    darpla1
    Poziom 9  

zbynex1 dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.
    Mam dekoder polsatu i działa prawidlowo pod kablem hdmi.
    Natomiast goclever box w ogóle nie jest wykrywany przez hdmi prz tv samsung 1080p. Generuje sie komunikat "Nie wykryto urzadzenia".
    Cy w takim przypadku zakup dobrego, krotkiego kabla hdmi rozwiaze sprawe?

0
  • #7 05 Sty 2013 09:06
    zbynex1
    Poziom 15  

Gwarancji nikt Ci nie da, zwłaszcza że w obecnych czasach cena kabla nie ma nic wspólnego z jakością . Najlepiej kupić z możliwością oddania np 2-3 różne sztuki i posprawdzać. A tak z ciekawości sprawdź jeszcze BOX-a na innym TV bo może jakiś wadliwy się trafił. Dziwi mnie komunikat że nie wykryto urządzenia HDMI bo u mnie SAMSUNG po podpięciu podświetlał złącze więc wykrywał tylko był brak obrazu. Na forum Emitela też kilka osób pisało że mieli identyczne problemy z BOX-em i temat rozwiązał inny kabel.

Gdyby się okazało że BOX na innym TV działa a Ty nie możesz w żaden sposób go uruchomić na SAMSUNGu to ostatecznością może być kabel iHDMI lecz jego cena ok 100zł. Na nim powinien na 99% ruszyć.

0
  • #8 07 Sty 2013 20:36
    darpla1
    Poziom 9  

Zbynex1 posiadam TV Samsung LE37M87BD (1080 p).
    Kupiłem z mozliwoscią oddania jeden kabel HDMI za 59 zł i drugi kabel za 159 zł. Pod żadnym z nich nie działa BOX. (Komunikat w TV - "Tryb niedostępny").
    W sklepie RTV AGD sprzedawca podłaczył po TV Samsung LED i BOX został wykryty pod każdym kablem HDMI.

Masz moze jakieś inne pomysły ?

0
  • #9 07 Sty 2013 21:14
    zbynex1
    Poziom 15  

Komunikat w TV - "Tryb niedostępny" świadczy o nieobsługiwanej rozdzielczości przez TV. Spróbuj pozmieniać na pozostałe.

1