Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna dla gracza w niskim przedziale cenowym?

26 Gru 2012 16:28 1626 19
  • Poziom 16  
    Cześć. Chciałbym kupić jakąś kartę graficzną, cena 300/350. Jaką polecacie kartę w tym przedziale? I jaki zasilacz przydałby się do całości? Komputer mam taki
    Procek: Intel Pentium 3.0ghz 2 rdzenie
    Zasilacz: Aktualnie tani szajs tracer 420 nawet nie nazwałbym tego zasilaczem.
    Ram 2gb- Dokupuje z 4

Chciałbym pograć w bf3, COD Black Ops, itp. Nie koniecznie na wysokich detalach
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Matigips napisał:
    Intel Pentium 3.0ghz 2 rdzenie
    Dokładny model podaj. Jak to jest Pentium D to możesz pomarzyć o nowszych grach.
    Matigips napisał:
    Zasilacz: Aktualnie tani szajs tracer 420 nawet nie nazwałbym tego zasilaczem.
    Czyli zasilacz też chcesz kupić?
  • Poziom 16  
    intel pentiumŸ Dual-Core CPU E6300

Mam coś takiego. R?
    Tak zaislacz też
  • Poziom 42  
    Matigips napisał:
    intel pentiumŸ Dual-Core CPU E6300
    Ten jest dobry. Jaka płyta główna, bo przydałoby się podkręcić ten CPU?

Zasilacz jakiś Aerocool VP-450, a za resztę używaną 4850 GDDR5.
  • Poziom 16  
    Płyta główna to Gigabyte GA-G41 Mt-S2Pt

Dodano po 1 [minuty]:

I ta karta posłuży mi na jaki ok. czas?
  • Poziom 38  
    Zależy co się stanie po wprowadzeniu nowych konsol ;)
  • Poziom 42  
    Matigips napisał:
    Płyta główna to Gigabyte GA-G41 Mt-S2Pt
    Z podkręcaniem na tym będzie raczej ciężko...
    Matigips napisał:
    I ta karta posłuży mi na jaki ok. czas?
    Nie rozumiem. Teraz pograsz we wszystko na niskich/średnich detalach przy rozdzielczości do HD myślę. Z grami, które się dopiero pojawią może być już problem - bardziej niskie detale.
  • Poziom 38  
    daavid117 napisał:
    Z grami, które się dopiero pojawią może być już problem - bardziej niskie detale.

Zależy jak zoptymalizowane będą nowe gry. Jeżeli będzie to na poziomie BF3 (single) to zagrasz spokojnie w nowe gry, ale jeżeli to będzie poziom AC3 to niestety będzie ciężko.
  • Poziom 16  
    Ok dzięki. A czy pozbieram trochę kasy i kupię GTS 450 to będzie przyszłościowo lepiej? Co sądzicie o tej karcie.
  • Poziom 38  
    HD6770 jest nieco wydajniejszy a ze względu na to że masz 2 rdzeniowy CPU on będzie lepszym wyborem.
  • Poziom 23  
    Ani żadne drogie i tandetne GTS 450, ani drogie HD6770. HD4870 albo jak się uda dorwać HD4890, 512 MB bo więcej to nic nie da a cena wyższa. 6770 to niestety lekki niewypał jeśli chodzi o przepustowość pamięci i bajery typu Antyaliasing czy filtrowanie anizotropowe, a jest to w grach co najmniej ważne. GeForce GTX 260 również się nada, jeżeli chcesz po taniości:)
  • Poziom 33  
    djzatorze napisał:
    Ani żadne drogie i tandetne GTS 450, ani drogie HD6770. HD4870 albo jak się uda dorwać HD4890, 512 MB bo więcej to nic nie da a cena wyższa. 6770 to niestety lekki niewypał jeśli chodzi o przepustowość pamięci i bajery typu Antyaliasing czy filtrowanie anizotropowe, a jest to w grach co najmniej ważne. GeForce GTX 260 również się nada, jeżeli chcesz po taniości:)

No rada pierwyj sort :-(
    4890 jest porównywalna z 7750 a prądu żre 4 razy tyle co się przekłąda na ciepełko
    I jeżeli trafi na referenta to i głośna
    Jej czas juz minął :-(
  • Poziom 42  
    djzatorze napisał:
    HD4870 albo jak się uda dorwać HD4890, 512 MB bo więcej to nic nie da a cena wyższa
    Stare grzałki o niskiej wydajności w DX10.
    djzatorze napisał:
    6770 to niestety lekki niewypał jeśli chodzi o przepustowość pamięci i bajery typu Antyaliasing czy filtrowanie anizotropowe, a jest to w grach co najmniej ważne.
    No patrz, a ludzie jakoś się nie skarżą. Poza tym 6770 droga, jak za 300zł można mieć?
    djzatorze napisał:
    GeForce GTX 260 również się nada, jeżeli chcesz po taniości:)
    Jest słabszy nawet niż 4870 i do tego to też grzałka...
  • Poziom 16  
    http://allegro.pl/radeon-hd4870-ddr5-1024mb-pci-e-za-279zl-i2871567353.html

Takie coś będzie dobre ? I wtedy do niego zasilacz w/w ?

Dodano po 4 [minuty]:

Powiem tak. Spytałem kolegi, którego brat jest informatykiem i powiedział rzecz taką.
    "Za te cenę nic lepszego niż 6770 nic nie znajdziesz."
    Skoro już trzy osoby tak sądzą to wezmę tę kartę.
    A czy zasilacz Fortron 350w uciągnie komputer?. Dzięki za pomoc
  • Poziom 42  
    Matigips napisał:
    A czy zasilacz Fortron 350w uciągnie komputer?.
    Jaki Fortron?

279zł za starą 4870 i to referenta (!!) to normalny rozbój w biały dzień!
  • Poziom 23  
    daavid117 napisał:
    Stare grzałki o niskiej wydajności w DX10.
    Że stare to się zgadzam, co do wydajności to różnice są czasem na korzyść, czasem na niekorzyść - zależnie od silnika graficznego gry.
    daavid117 napisał:
    No patrz, a ludzie jakoś się nie skarżą. Poza tym 6770 droga, jak za 300zł można mieć?
    raczej 400, czyli droższa o 1/3 :D
    djzatorze napisał:
    GeForce GTX 260 również się nada, jeżeli chcesz po taniości:)
    daavid117 napisał:
    Jest słabszy nawet niż 4870 i do tego to też grzałka...
    Znów brałem tu pod uwagę cenę. Zdaję sobie sprawę z jej wad, ale nie widzę żadnej różnicy między GTX260 a HD4870 poza cenową. A to myślę że dla Polaka ma jakieś znaczenie :D
    Dacomos napisał:
    4890 jest porównywalna z 7750 a prądu żre 4 razy tyle co się przekłąda na ciepełko I jeżeli trafi na referenta to i głośna
    Jej czas juz minął :-(
    4890 jest stara ale o dziwo lepsza od 7750. 70% wyższy pobór prądu - cóż, to nie laptop :D
    Matigips napisał:
    Mogłaby być tańsza szczerze mówiąc, i chłodzenie ma z tych gorszych.
  • Poziom 33  
    djzatorze napisał:
    4890 jest porównywalna z 7750 a prądu żre 4 razy tyle co się przekłąda na ciepełko I jeżeli trafi na referenta to i głośna
    Jej czas juz minął :(
    4890 jest stara ale o dziwo lepsza od 7750. 70% wyższy pobór prądu - cóż, to nie laptop :D

No trochę lepsza fakt ale to tdp około 40-50 W a 4890 do 190 więc jakie to 70% ? miałem ją i wiem co się działo w obudowie :-( a na prądzie spadło mi 20zł miesięcznie wieć po roku zwróciła mi się różnica po zakupie 6850 :-)
  • Poziom 42  
    djzatorze napisał:
    raczej 400, czyli droższa o 1/3 :D
    Raczej nie. Za 400zł to można używane 6850 kupić. 6770/5770 chodzą po 280 - 320zł w zależności od gwarancji i chłodzenia.
    djzatorze napisał:
    Zdaję sobie sprawę z jej wad, ale nie widzę żadnej różnicy między GTX260 a HD4870 poza cenową
    Ja widzę - różnicę w wydajności. Dopiero gdzieś GTX260 core 216 ma wydajność równą 4870 - tylko, że to też grzałka.
    Matigips napisał:
    Tak, ta będzie dobra, tylko drogo trochę. Napisz czy nie zjedzie z ceną (albo nie da gratis przesyłki).
  • Poziom 16  
    Dobra zapytam. Dzięki wielkie za pomoc. I wtedy ten zasilacz Aerocool VP-450 i sobie pogram w nowsze gierki :D

Dodano po -1 [godziny]:

Dobra zapytam. Dzięki wielkie za pomoc. I wtedy ten zasilacz Aerocool VP-450 i sobie pogram w nowsze gierki :D