Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

dwa kot造 centralnego ogrzewania

26 Gru 2012 16:33 1983 7
  • Poziom 2  
    Witam.
    Budujemy dom i wymy郵i貫m, aby w kot這wni pracowa造 dwa kot造: jeden gazowy a drugi zwyk造 na paliwa sta貫 np. drewno, mia itd. I tu mam pytanie: jak po陰czy system tak, aby gdy jestem w domu id i zapal sobie drewnem a gdy w nocy si wypali, aby sam si prze陰czy na kocio gazowy i odwrotnie, gdy zn闚 zapal w kotle, aby si od陰czy kocio gazowy? Instalacja CO pod這g闚ka. Za wszelkie informacje schematy z g鏎y dzi瘯i.
    A mo瞠 jakiego instalatora z rejon闚 Bielska-Bia貫j, 砰wca mi polecicie? Bo ja dotychczas samych ............ na swojej drodze spotyka貫m…
    Pozdrawiam
    Artur
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wi瘯szo嗆 kot堯w na paliwo stale ma sterownik kt鏎y ma mo磧iwo嗆 pod陰czenia programatora pokojowego a tym samym sterownie kot貫m gazowym.
    Tez mozna to zorbic pzez przeka幡iki ale najpierw musisz kupi urz康zenia a przynajmniej rozejrze sie co jakie oferuje.
  • Poziom 2  
    a gdyba dwa kot造 pod陰czc do bufora wody idopiero z niego (bufora) zrobi wyjscie na CO bedzie to dzia豉 ?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    jest to jakie rozwi您anie ale nie nale篡 to tanich bo zbiornik min 500 litr闚 potrzebujesz i musisz miec miejsce na zbiornik. Z automatyka zaoszcz璠zisz miejsce i wyniesie Cie to 1/20 koszt闚 bufora i na pewno b璠zie wi瘯sza sprawno嗆 uk豉du.
  • Poziom 38  
    Dodatkowy termostat pokojowy od kotla gazowego, zamocowany na pionie kotla weglowego powinien zalatwic sprawe.
    Jak rozpalisz w weglowym i temperatura pionu z kotla weglowego przekroczy np. 25 st. C, to gazowy odbierze to jako uzyskanie max. ustawionej temperatury w pomieszczeniach i sie wylaczy, do czasu az temperatura na pionie weglowego kotla spadnie ponizej np. 25st.C (czyli np. wygasnie w weglowym) i wtedy automatycznie gazowy sam sie wlaczy i bedzie kontynuowal do podgrzania do ustawionych na pierwotnym termostacie temperatur.
  • Poziom 36  
    Mo積a r闚nie zastosowa programator pompy (Euro-Term SP1), kt鏎y w po陰czeniu z odpowiednim przeka幡ikiem b璠zie dzia豉 jako mostek programatora. Np przy nastawie 50 stopni uruchamia pomp i wy陰cza prace kot豉 gazowego. lecz gdy temp. na zasileniu kot豉 w璕lowego spadnie poni瞠j 50 stopni. to automatycznie programator si wy陰cza i daje sygna na przeka幡ik by ten dawa impuls na programator....
  • Poziom 2  
    witam dzieki za info zapytam jeszcze o ten bufor 500 litrowy gdybym go nagrza do 70 stopni to nie bedzie on pracowa jako magazyn ciep豉 ? mozna wieczorem sobie napali i do嗆 d逝go mamy spok鎩 nad ranem gaz sie w豉czy i utrzyma temperature ok 30 stopni w buforze az zn闚 zapale mysle ze obnizy這 by to koszty opalania gazem w spos鏏 znacz帷y mam racje czy sie myle ? jezeli chodzi o podpowiedzi bardzo dziekuje rowniez mysle nad ich zastosowaniem zapytam czy ma ktos takie rozwiazanie czy to tylko teoria ?
  • Poziom 36  
    Pojemno嗆 bufora nale篡 obliczy (kiedy na forum napisa貫m jak).
    Nale篡 uwzgl璠ni energoch這nno嗆 obiektu oraz do tego dobra moc kot豉.
    Buforowanie w zewn皻rznym buforze ma wi瘯szy sens je郵i jest przewaga ogrzewania pod這gowego.