Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yosan JC-2204 samochód Scenic I przed FL

kudlaty_111 26 Dec 2012 17:34 1989 6
    kudlaty_111
    Level 10  
    Witam.
    Jestem posiadaczem radia Yosan JC-2204.
    Ostatnio używałem anteny Lemm (niestety nie znam modelu), w/w antena rozpadła mi się w rękach jak chciałem ją odkleić z dachu.
    Podpowiedzcie proszę jak zwykłemu laikowi jaką antenę do niego dobrać.
    Na co dzień praktycznie go nie włączam, raz na jakiś czas (rzadko jeżdżę w trasę ok 200 km +) i chciałbym do niej (CB) mieć antenę dopasowaną do moich potrzeb. Jeżdżę Scenic z 1999 r b/g jeśli istotne. Na pudełku radia jest naniesiony obrazek anteny Lemm AT-1200 i AT-550 też Lemm.
    Dodam, że interesuje mnie z magnesem.
    Za każdą życzliwą i kompetentną pomoc bardzo dziękuję
    jeryy3
    Level 17  
    Zasadniczo zadaj sobie pytanie zwykła czy helikalna.A potem już z górki żadnych podrób tylko firmowe produkty,sprawdzonych producentów.Ja na Tico wożę ML-145 słyszę co prawda na radiu docinki typu "bo cię ta antena przewróci"ale się nie stresuje wcześniej miałem Sirio T3-22 bardzo przyzwoita antena delikatnie mniej głucha od poprzedniczki tak zwanego Pirata.Wszystkie trzy anteny współpracowały z Yosanem Turbo.Trzy naprawdę dobre anteny,wybrałem najdłuższą ze względu na zasięg,podejrzewam ze Tobie wystarczą te krótsze choć by ze względu na łatwość przechowania w aucie.
    kudlaty_111
    Level 10  
    jeryy3 wrote:
    Zasadniczo zadaj sobie pytanie zwykła czy helikalna.

Jak mówiłem jestem laikiem i takie wyrażenia nie pomagają mi w wyborze anteny. Tak więc zdam się po prostu na los kupując antenę. Dziękuję za chęci, ale wiem tyle samo co jak zakładałem temat. Pozdrawiam
    jeryy3
    Level 17  
    Antena helikalna to antena krótka na promienniku której nawinięta jest cewka,antena taka bardzo ostro się stroi i co niektórzy uważają ją za antenę szerokopasmową,zbiera mniej zakłóceń ale jednocześnie i gubi słabsze sygnały dalekich korespondentów.Antena zwykła posiada cewkę w swojej dolnej części i służy do skrócenia promiennika[pasmo CB to pasmo o długości fali 11 metrów i tyle powinna mieć antena].Anteny te w zależności od długości zbierają mniej lub więcej sygnału,niestety taż i śmieci.Fakt jest faktem czym dłuższa antena tym większy zasięg.Jeśli będziesz używał radia w mieście proponuję helikalną jak pisałem wcześniej.Wybór należy do Ciebie.
    kudlaty_111
    Level 10  
    Dzięki za wyjaśnienia. Muszę się rozejrzeć. Chciałem coś ok 1 m. Żeby nie bujała się bardzo. A może polecisz któryś z modeli z opakowania?? Lemm AT-550 lub AT-1200 ??
    jeryy3
    Level 17  
    Ukierunkowałeś się na dwa konkretne modele.Obie te anteny są całkiem porządne.Pracowałem na obu ,550 według mnie jest nieco mniej głucha ale jednocześnie zbiera nieco więcej śmieci.Jeśli miał bym wybrać dla siebie wziął bym jednak 1200.Po mimo że jest to starszy model i jest nieco krótsza to jednak odbiór na niej był nieco lepszy.
    kudlaty_111
    Level 10  
    Moim zdaniem temat wyczerpany. Proszę o zamknięcie (sam nie mam takiej możliwości) Pozdrawiam i dziękuję